Tahminleri Tutan Bitcoin Ustası: Boğa Koşusu Bu Tarihte Bitecek!

Kriptocat Haber Editörü
Tahminleri Tutan Bitcoin Ustası: Boğa Koşusu Bu Tarihte Bitecek!

Popüler on-chain analist Willy Woo, Bitcoin (BTC)’in boğa koşusunun henüz sona ermediğini düşünüyor. Ayrıca Willy Woo, tarihsel verilere dayanarak rallinin sonlanacağı tarihi de paylaşıyor.

Willy Woo: Bu yatırımcılar, Bitcoin piyasasına çok güçlü bir şekilde geldi

Usta analist Willy Woo, SALT Talks’a sadece satın alıp elinde tutan yatırımcıların mevcut Bitcoin piyasasına “çok güçlü bir şekilde geldiğini” ve mevcut boğa koşusunun itici gücü olarak hareket ettiklerini söylüyor. Willy Woo konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kısa vadede az çok spekülasyon yapan veya satın alan ve sonra satan katılımcılardan net bir coin akışı görüyoruz… Belki altcoin alıp satan trader’lar gibiler ama aslında bu yeni insanlar… Sadece paraları alıyorlar ve kilitliyorlar. Bu boğa piyasasının çok büyük bir itici gücü oldu, güçlü bir satın alma oldu… Kurumsal yatırımcılar hakkında çok fazla konuşma yapıldı. Bu doğru. Ama aynı zamanda, buraya gelen ve her seferinde 1 milyon dolarlık salyangozlar halinde satın almaya gelen çok sayıda yüksek net değerli yatırımcı olduğunu düşünüyorum. Bunu 2021’in ilk iki ayında çok güçlü bir şekilde gördük.

Tahminleri Tutan Bitcoin Ustası: Boğa Koşusu Bu Tarihte Bitecek!

Willy Woo: Bitcoin boğa koşusu bu tarihlerde bitecek…

Başarılı analist Willy Woo, perakende satış rakamlarının da son iki ila üç hafta içinde arttığını söylüyor. Fiyat tahminleri açısından Willy Woo, geçen yılki Bitcoin halving’inin yıl sonuna kadar BTC‘nin değerini birkaç kat artırmaya devam edeceğine inandığı bir başka faktör olduğuna işaret ediyor. Geçmiş verilere dayanarak ise analist, BTC’nin ivmesinin Aralık ayında azalmaya başlayacağını tahmin ediyor. Willy Woo konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Esasen bu, bize fiyatta küçük bir itme sağlıyor, eğer çıkarılan yeni paralardan yarı yarıya satış gücüne sahipseniz, yükseliş dürtüsü elde edersiniz ve tüm geçmiş döngülerde bu yükseliş dürtüsü bu çılgınlığa tezahür ediyor… Sonuncusu 2017 idi… Bu bizi 1.000 dolardan 20.000 dolara çıkardı. Aralık ayı civarında dördüncü çeyrekte yavaşlama eğilimindedir. Yani Aralık, benim o üst düzey modelime dayanarak: 300.000 ila 400.000 dolar aralığında herhangi bir yerde olabilir, hatta daha da yükseğe çıkabilir. Ancak önümüzdeki altı ay boyunca nasıl performans gösterdiğini görmemiz gerekiyor.

Tahminleri Tutan Bitcoin Ustası: Boğa Koşusu Bu Tarihte Bitecek!

İşte Willy Woo’nun nokta atışı kripto para tahminleri

Ünlü analist Willy Woo’ya başarılı tahminlerinden dolayı “Bitcoin Ustası ve Kâhini” deniyor. Analist, Mayıs ayında Bitcoin’in 5.500 dolar seviyelerine düşeceğini iddia etti ve analistin belirttiği fiyat hedefi gerçekleşti. Daha sonra Bitcoin’de 3.000 dolar seviyelerinin görüleceğini öne süren Willy Woo, bunu da bildi.

Ayrıca usta analist kendi geliştirdiği NVT yöntemine dayanan tahminlerinde yüksek başarı oranı yakaladı. Analist, Bitcoin’in 9.000 dolarlık seviyelere düşüşünü ve 10.000 dolardan 11.200 dolara yükselişini de doğru bildi. Willy Woo, geçtiğimiz aylarda da son derece doğru tahminlerde bulundu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.