Stratejist: Bitcoin Düşüşünü Musk Tetiklemedi! Nedeni Bu…

Kriptocat Haber Editörü
Stratejist: Bitcoin Düşüşünü Musk Tetiklemedi! Nedeni Bu…

LMAX Group’un stratejisti, mevcut kripto piyasasının geri çekilmesinin olası nedenlerini ortaya koyuyor ve bu düşüşün Elon Musk’ın Bitcoin tweetlerinden kaynaklanmadığını söylüyor. LMAX Group’tan Joel Kruger, düzeltmenin gerçekten Elon Musk’tan kaynaklanmadığını söyleyerek, Bitcoin ve diğer kripto para piyasalarının mevcut gerilemesini açıklamak üzere Twitter’dan paylaşımlarda bulundu.

Bitcoin satış nedenleri

LMAX Group stratejisti Joel Kruger, kripto para piyasasının şu anda tanık olduğu düzeltmenin, Elon Musk’ın son tweetleriyle bir ilgisinin olmadığını belirtti. Elon Musk hatırlanacağı üzere ve Kriptokoin.com olarak vurguladığımız şekilde Bitcoin’in çevre dostu olmadığını ve Tesla’nın BTC ile ödeme almayacağını belirtmişti. Efsanevi emtia traderı Peter Brandt, 2 Mayıs’ta, nihayetinde bir düzeltmenin gerçekleşeceğini öngördü. Pazartesi günü Brandt, mevcut geri çekilmenin Mart 2020’den beri en büyük geri çekilme olduğunu belirtti. Kruger, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin muazzam düşüşünün arkasındaki gerçek nedenin, son zamanlarda rallilerden sonraki teknik aşırı genişleme olduğunu düşünüyor. Belirtilen diğer nedenler, artan ABD enflasyonuyla ilgili endişeler ve potansiyel olarak meydana gelebilecek faiz artışı şeklinde.

Dipleri satın alan uzun vadeli BTC sahipleri

Ünlü kripto para trader’ı ve analisti Michael van der Poppe, kısa vadeli BTC sahipleri tarafından başlatılan mevcut Bitcoin satışının ortasında, uzun vadede Bitcoin tutacakların dip seviyelerden satın aldığını tweetledi.

Bu arada, Glassnode verilerine göre, kripto borsalarındaki Bitcoin’in bakiyesi, şu anda toplam 2.538.742,016 BTC ile dört ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Kripto trader’ı Lark Davis, bu BTC düşüşlerinin yalnızca panik satıcıları tarafından yapıldığını tweetledi.

BTC 42.000 $’a düştü

17 Mayıs’ta, dünyanın amiral gemisi dijital para birimi 42.300 $ alanında son ayların en düşük seviyesine geriledi. Daha önce, Elon Musk’ın tweetleri ve Tesla’nın Bitcoin varlıklarını satma tehditlerinin ardından 45.000 dolarlık bölgeye düşmüştü. Bitcoin hakimiyeti de şimdi yüzde 40 seviyesine düştü. BTC, CoinMarketCap verilerine göre  42.901 $’a geri döndü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.