Stellar (XLM), Önemli Bir Güncelleme Alacak

Kriptocat Haber Editörü
Stellar (XLM), Önemli Bir Güncelleme Alacak

Stellar blok zincirinin bugün gerçekleşecek olan güncellemesi, Stellar’ın yasal uyumluluğunu geliştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün TSİ 18:00’da Stellar’ın (XLM) doğrulayıcıları geçen ayki en kıymetli güncellemeyi oylayacak. Stellar (XLM) blok zincirinin geliştirilmesinin ardında yer alan kar gayesi gütmeyen Stellar Development Foundation tarafından yapılan resmi açıklamaya nazaran, ağın doğrulayıcıları bugün Protocol 17 güncellemesini oylayacak.

“Stellar Protocol 17 yakında geliyor ve Stellar ağında regüle edilmiş varlıkları yayınlamak için yeni imkanlar sağlayan yeni bir özellik sunuyor.”

Güncelleme, Stellar’ın belirli başlı yargı bölgelerindeki menkul değer düzenleyici ihtiyaçlarına uyma yeteneğini geliştiren bir Varlık Geri Alma düzeneğini aktifleştirecek. Yeni özellikler, varlık ihraç edenlerin yahut transfer acentelerinin muhakkak durumlarda varlıklarını iptal etmelerine müsaade verecek. İhraççılar varlıklarını etiketleyebilir ve hileli olarak elde edilen fonları geri alabilir, yasal taleplere cevap verebilir ve doğrulanmış şahısların değerli kayıplar durumunda varlıkları kurtarmasını sağlayabilir.

Stellar (XLM) geliştiricileri, bu güncellemenin mevcut bakiyeleri ve hesapları etkilemediğini vurguladı. Yeni fonksiyonları aktifleştirmek için bir ihraççı, varlıklarını açıkça geri alma konusunda faal olarak işaretlemelidir. Ayrıyeten, bu fonksiyonellik, Stellar’ın lokal varlığı olan Stellar Lumens’te (XLM) rastgele bir ihraç hesabı olmadığı için uygulanamaz. Ayrıyeten, geri alma geriye dönük olarak aktifleştirilemez.

Stellar (XLM) geliştiricileri, Asset Clawback’in uygulanmasıyla ihraççıların fonları, tahvilleri ve pay senetlerini tokenize edebileceğini ve düzenlenmiş finansal hizmetleri Stellar (XLM) ekosistemine entegre edebileceğini umuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.