Standard Chartered: Altın’da Düşüş Sonrası Bu Seviye Kilit Direnç!

Kriptocat Haber Editörü
Standard Chartered: Altın’da Düşüş Sonrası Bu Seviye Kilit Direnç!

Kitco News’in kıdemli analisti Jim Wyckoff, Altın fiyatının %2 düştüğünü belirtti. Ünlü analiste göre bu düşüş tipik bir kâr alımını yansıtıyor. Wyckoff, ayrıca önemli olanın günlük grafikte altın fiyatlarındaki yükseliş trendinin devam etmesi olduğuna işaret ederek boğaların halen gücü ellerinde tuttuğuna vurgu yaptı. Ünlü analiste göre orta vadede Altın’ın ons fiyatında 1.700 Dolar seviyelerinin görülmesi artık pek olası değil.

Standard Chartered: Altın’da Düşüş Sonrası Bu Seviye Kilit Direnç!

Standard Chartered Altın fiyatı için bu seviyeleri işaretledi

Standard Chartered, altında daha fazla yükseliş olacağını öngörüyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Standard Chartered fiyatın yükselmesi için bazı politik ve akışa dayalı nedenler kaydetti. Londra merkezli yatırım bankası, ons başına 1.900 Dolar ve ardından 1.960 Dolar seviyelerinin kilit hale geldiğine işaret ediyor.

Kıymetli Madenler Analisti Suki Cooper, Fed’in enflasyona yalnızca geçici olarak bakmasının sarı metalin fiyatını yükseltmeye katkı sağladığını belirterek ETF’lere 50 tonluk bir giriş olduğunu ve burada etkileyici olan şeyin, ETF girişinin COVID-19 salgını nedeniyle Hindistan altın talebindeki zayıflığın bir kısmını telafi edebilmiş olması olduğunu vurguladı. Fiziki talebin fiyatlara ne kadar etki ettiği sorulduğunda Cooper, altın piyasalarının aşağı tarafı desteklemek için fiziki talebe güvendiğini ancak altını yukarı iten temel unsurun gerçekten yatırımcı talebi olduğunu vurguladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.