Square, Yeniden Bitcoin (BTC) Satın Almayı Planlamıyor

Kriptocat Haber Editörü
Square, Yeniden Bitcoin (BTC) Satın Almayı Planlamıyor

Ödeme şirketi Square’in baş yatırım sorumlusu Amrita Ahuja, Financial News’e daha fazla Bitcoin (BTC) satın alma planlarının bulunmadığını söyledi.

“Şu anda diğer bir satın alma süreci gerçekleştirmemiz için rastgele bir planımız yok. Bu noktada hazine açısından nerede olduğumuzu değerlendireceğimiz bir plan kelam konusu değil.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Square, Mayıs ayı başlarında Bitcoin yatırımlarından 20 milyon dolarlık bir bedel kaybı bildirdi. Lakin Square, genel şablonda Bitcoin yatırımlarından epeyce kıymetli yararlar sağlamış durumda.

Jack Dorsey’in şirketi, Ekim ayında 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Şirket Şubat ayında tekrar 170 milyon dolarlık bir satın alma süreci gerçekleştirdi.

Yeşil Güç Teşvik Edilmeli

Ahuja ayrıyeten Bitcoin’in karbon izinin dikkate alınması gerektiğini argüman ederek, yeşil gücün daha fazla benimsenmesini teşvik ediyor.

Bitcoin’in karbon izi konusu, Tesla’nın açıklamasının akabinde geldi. Şirket Bitcoin’in etrafa verdiği ziyan sebebiyle, varlık ile ödeme almayı askıya aldıklarını duyurmuştu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.