Square, Bitcoin (BTC) Donanım Cüzdanı Yapmayı Planlıyor

Kriptocat Haber Editörü
Square, Bitcoin (BTC) Donanım Cüzdanı Yapmayı Planlıyor

Jack Dorsey’in paylaştığı tweet’e nazaran, ünlü ödeme firması Square, Bitcoin (BTC) için bir donanım cüzdanı yapmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dorsey, kimi prensiplerden kelam ederken, büsbütün açık bir biçimde inşa edileceğini belirtti. Dorsey Bitcoin’in herkes için üretildiğini vurgulayarak, gözetimsiz bir tahlil yaratmanın ehemmiyetine işaret etti:

“Küresel pazara gözetimsiz bir tahlil getiren kapsayıcı bir eser geliştirmek bizim için kıymetlidir. Bizi bu noktaya getiren herkese sonsuz hürmetler. 100 milyon bireye mahpus dışı bir tahlil bulmanın önündeki en büyük pürüzler nelerdir?”

Planlanan cüzdan, kullanılabilirliği güvenlikle harmanlarken, Dorsey’in büyüme için gerekli olduğuna inandığı bir Katman 2 tahlili de içeriyor.

Square’in üreteceği cüzdan muhtemelen daha rahat ve erişilebilir olması için ekransız olacak. Şirket ayrıyeten taşınabilir kullanıcılara da “mükemmel bir deneyim” sunmaya çalışacak.

Paris merkezli Ledger ve Prag merkezli Trezor, şu anda kripto para donanım cüzdan pazarındaki en büyük iki şirket. Square’in bu iki rakip karşısında neler yapabileceğini daima birlikte göreceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.