Spartan Protocol’e Saldırı: 30 Milyon Dolar Çalındı

Kriptocat Haber Editörü
Spartan Protocol’e Saldırı: 30 Milyon Dolar Çalındı

Kripto para dünyası bir defa daha hacker’ların saldırısına uğradı. Bilgisayar korsanları, stake havuzlarından neredeyse 30 milyon dolar çaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para dünyası yeni bir atağa daha uğradı. Spartan Protocol’ün açıklamasına nazaran saldırganlar, stake havuzlarından kestirimi 30 milyon dolarlık fon toplamak için 61 milyon dolar kıymetinde BNB kullandı.

Hususla ilgili açıklama yapan kripto para influencer’larından Lark Davis, toplulukta buna reaksiyon gösteren birçok şahıstan biri:

“Başka bir gün, öteki bir büyük hack! İnançta kalın!”

Şu an itibariyle, bu bilgisayar korsanlığı olayıyla ilgili detaylar yavaş yavaş düşüyor. Spartan Protocol’den gelen açıklamaya nazaran hücum 4 havuza 9 akın halinde gerçekleşti. Şu anda çalınan fonların geri alınması için çalışılıyor. Hatta Binance‘ten de yardım istendi. Bu ortada çalınan token’lar ve ölçüleri da şu formda:

  • 30.7k WBNB ($18.9M)
  • 4.6M SPARTA ($7.8M at the time of hack)
  • 1.3M BUSD-T ($1.3)
  • 23.2 BTCB ($1.3M)
  • 924k BUSD ($0.9M)

Kesin olan bir şey var ki bu sıradan bir kripto stake etme faaliyeti değil. Öte yandan bu, bu sene kripto dünyasının bir hack olayıyla karşı karşıya kaldığı birinci atak da değil.

En son geçtiğimiz gün bilgisayar korsanları, 200 milyondan fazla kullanıcının etkilendiği ünlü kripto borsası Hotbit’i maksat aldı. Dahası, Bithumb borsası, bilgisayar korsanlarından Bithumb’ın müşteri datalarına dokunmama karşılığında 16 milyon dolardan fazla fidye talep eden bir tehdide de maruz kaldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.