SpaceX, Dogecoin (DOGE) ile Ay Görevi Başlatacak

Kriptocat Haber Editörü
SpaceX, Dogecoin (DOGE) ile Ay Görevi Başlatacak

Elon Musk’ın şirketi SpaceX, 2022’nin birinci çeyreğinde “DOGE-1 Mission to the Moon” isimli projeyi başlatacak ve şirket DOGE’u ödeme için kabul edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geometric Energy Corporation, Pazar günü dogecoin ile finanse edilen misyonu duyurdu. DOGE-1 isimli vazifeye nazaran 40 kilogramlık bir küp uydu Falcon 9 roketiyle fırlatılacak. Bu projenin ödemesi ise büsbütün DOGE ile yapılacak. SpaceX ticari satışlardan sorumlu lider yardımcısı Tom Ochinero, DOGE-1 vazifesinin “kripto para ünitesinin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını göstereceğini ve gezegenler ortası ticaretin temelini oluşturacağını” söyledi. Ochinero, şu tabirleri kullandı:

“DOGE-1’i Ay’a fırlatmaktan heyecan duyuyoruz!”

Musk daha evvel 1 Nisan’da bir tweet ile de olsa şirketin planlarını duyurmuştu. Musk, “SpaceX, gerçek aya gerçek bir Dogecoin yollayacak” demişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.