Sonunda Bitcoin İçin En Kötüsü Bitti mi?

Kriptocat Haber Editörü
Sonunda Bitcoin İçin En Kötüsü Bitti mi?

Bir varlığın trendini analiz ederken piyasa perspektifi hayati önem taşır. Bitcoin için de öyle. Şunu düşünün: Şu anda Bitcoin’in 1 saatlik grafiğini gözlemlemek potansiyel yatırımcıların moralini tamamen bozabilir. Bununla birlikte, varlık 2021 için hala sermaye kazancı elde ettiği için 1 günlük veya 12 saatlik grafik çok kötü görünmüyor. Bu nedenle, Bitcoin’i ve son satışlarını temel bir bakış açısıyla analiz etmemiz önemlidir. Uzun vadeli bir düşüş dönemine mi doğru ilerlediğimizi yoksa sadece yoldaki bir tümsek mi olduğunu anlayalım.

Bitcoin metriğinin tersine çevrilmesi

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, zaman zaman aşırı yükselen ve yaklaşmakta olan bir düzeltme öneren birkaç Blockchain metriğini tartıştık. Ancak, son çöküşe kadar piyasa ileriye doğru ilerlerken bu işaretleri görmezden gelmeye ve geçersiz kılmaya devam ettik. Şimdi, verilere göre, bazı göstergeler yeniden başlatıldı ve bu işaretler paniğin yatışmasına izin verebilir.

Sonunda Bitcoin İçin En Kötüsü Bitti mi?

Geri dönüşleri analiz etmeden önce, bu kapitülasyon olayının ciddiyetini kabul etmek önemlidir. 19 Mayıs, günlük ölçekte Bitcoin için gerçekleşen en büyük kayıpları 4,5 milyar dolar olarak kaydetti. Bu rakam Ocak-Şubat 2018 ve Mart 2020’de tanık olunan kayıplardan daha büyüktü. Yine de değerin yalnızca %9-9,5’i gerçekleşmemiş kayıplardı.

Sonunda Bitcoin İçin En Kötüsü Bitti mi?

Şimdi, Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarardan veya NUPL’den alınabilecek önemli bir pozitif, 0,5 desteğinde yeniden test olması şeklinde. Yukarıdaki tabloya göre, bu özel destek 2013 ve 2017’de birden fazla yükseliş döngüsü başlattı ve şu anda 2021’de ilk kez 0,5 seviyesine ulaşıyor. Ek olarak, madencilerin bu sefer satışla hiçbir ilgisi yoktu. Geçmişteki büyük düşüş döngüleri sırasında, madenciler güçlü satışlardan sorumluydu. Ancak bu sefer, kısa vadeli sahipler, uzun süreli düzeltmelerden daha sorumluydu. 1 ay-6 ay arasında Bitcoin sahipleri, muhtemelen döngü boyunca spot fiyatını takip ettiler ve fiyat düştüğünde, panik satışı, BTC için 50.000-60.000 $ arasında satın alınan daha yüksek seviyede gerçekleşen kayıpları sağladı. Kaldıraçlı işlemler için daha yüksek tasfiyeler, BTC’yi kısa bir süre için 30.000 $’a çeken short odaklı bir daralmaya da yol açtı.

Sonunda Bitcoin İçin En Kötüsü Bitti mi?

Kriptokoin.com olarak daha önce de belirttiğimiz üzere şu anda, piyasadaki satış baskısının azalmasıyla borsalardaki fonlama oranları da soğuyor. Şimdilik en kötüsü bitmiş olabilir ve temeller nispeten yükselişle birlikte, piyasa güçlü bir 2021 için rotasını koruyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.