Son Dakika: Ünlü Wall Street Bankası, Kripto Para Piyasasına Giriyor!

Kriptocat Haber Editörü
Son Dakika: Ünlü Wall Street Bankası, Kripto Para Piyasasına Giriyor!

Wall Street bankası Citigroup, kripto para piyasasına girmeyi düşünüyor. Dev banka, ticaret, finansman ve saklama alanında hizmet sunmasının söz konusu olduğunu söylüyor.

Citi, müşteri ilgisinin artmasının ardından kripto para hizmetlerini başlatmayı düşünüyor

Dünyanın en büyük döviz ticareti bankalarından biri olan Citigroup, müşterilerin ilgisindeki artıştan sonra kripto para piyasalarına ilk adımlarını atmayı düşünüyor. Banka, küresel döviz müdürü Itay Tuchman’a göre, yeni pazarlara girmeyi düşünen en son bankacılık devi. İtibarla ilgili zorluklara rağmen, büyük bayiler, varlık yöneticilerinin ve hedge fonların Bitcoin‘e artan ilgisine yanıt vermek zorunda kaldı.

Itay Tuchman, bankanın müşterilerine kripto para birimiyle ilgili hizmetler sunup sunmayacağına henüz karar vermediğini, ancak ticaretin, saklamanın ve finansmanın düşünüldüğünü söyledi. Itay Tuchman konuya yönelik şunları söyledi:

Bizim bakış açımıza göre farklı seçenekler var ve müşterilere en iyi hizmeti nerede verebileceğimizi düşünüyoruz. Bu, özel bir ticaret çabası olmayacak.

Makale yeni detaylarla güncellenecektir…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.