Son Dakika: Goldman Sachs, Yeni Bitcoin Türevlerini Başlatıyor!

Kriptocat Haber Editörü
Son Dakika: Goldman Sachs, Yeni Bitcoin Türevlerini Başlatıyor!

Goldman Sachs, müşterileri için yeni Bitcoin türevlerini tanıttı. Bloomberg’den Matt Leising’e göre ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, Wall Street yatırımcılarına Bitcoin destekli devredilemez vadeli sözleşmeler sunmaya başladı.

Yeni Bitcoin Ürünü

Chicago merkezli vadeli işlem borsasında blok ticareti yaparak, kripto para biriminin etkileyici volatilitesine karşı korunmak üzere yatırımcılar CME Group’un Bitcoin vadeli işlemlerine güveniyor. Kripto varlık ticaret şirketi Cumberland DRW, Goldman’ın ticaret ortağı olarak hareket ediyor.

Yeni türev ürünü, geçtiğimiz ay Goldman’ın müşterilerine sessizce tanıtıldı.

Goldman Sachs COO’su John Waldron, Mart ayında kripto para birimlerine talepte bir “patlama” olacağını tahmin etti.

Bu yılın başlarında banka, kripto alım satım masasını yeniden başlattı ve kripto saklama hizmetini sunma planını duyurdu.

Goldman ayrıca, kripto para birimi veri analizi girişimi CoinMetrics’te 15 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.