Son Dakika: Elon Musk’tan Bomba Dogecoin Paylaşımı! Fiyat Fırladı

Kriptocat Haber Editörü
Son Dakika: Elon Musk’tan Bomba Dogecoin Paylaşımı! Fiyat Fırladı

Tesla CEO’su Elon Musk, bugün bomba bir Dogecoin (DOGE) paylaşımında bulundu. Elon Musk onmilyonlarca takipçisi ile resmi Twitter hesabından bir anket paylaştı. Elon Musk, bu ankette takipçilerine “Tesla’nın Dogecoin (DOGE) kabul etmesini istiyor musunuz?” diye sordu. Ankette dakikalar içinde yüzbinlerce oy kullanıldı. Ayrıca kripto paranın fiyatı da bu gelişmeye tepki verdi ve sert yükseldi.

Tesla CEO’su Elon Musk, bugün bir Dogecoin paylaşımında bulundu! Fiyat fırladı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, topluluğun Tesla’nın otomobilleri için DOGE’yi kabul etmeye başlamasını isteyip istemediğini öğrenmek için bir anket yayınladı. Elon Musk, takipçilerine Tesla’nın sınıfının en iyisi arabaları için Dogecoin’i ödeme olarak kabul edip etmeyeceğini sormak adına tweet attı. Elon Musk, DOGE’nin büyük bir hayranı ve herkesin merakla beklediği SNL etkinliğinde altcoin’den fazlası ile söz etti.

Kısa süre önce Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağını ve BTC’yi fiat’a çevirmeyeceğini duyurdu. Ancak, daha sonra ortaya çıktığı gibi, şirket sonuçta BTC varlıklarının yüzde 10’unu nakde çevirdi. Elon Musk’a göre bu, Bitcoin’in likiditesini kanıtlamak için yapıldı. Bu nedenle uzmanlar, Elon Musk’un DOGE hamlesinin ardından ne geleceğini merak ediyor ve dikkatli olunması konusunda uyarıyor. Bu gelişmenin ardından Dogecoin fiyatı hızlı yükseldi. Kripto paranın fiyatı, 0,42 dolardan dakikalar içinde 0,546 dolara kadar tırmandı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.