Son Dakika: Dev Yazılım Şirketi Ödeme Yöntemi Olarak Bitcoin (BTC)’i Kabul Ediyor!

Kriptocat Haber Editörü
Son Dakika: Dev Yazılım Şirketi Ödeme Yöntemi Olarak Bitcoin (BTC)’i Kabul Ediyor!

CNBC’ye göre milyarder Peter Thiel’ın kurduğu veri madenciliği ve yazılım şirketi Palantir, kazanç çağrısı sırasında Bitcoin (BTC)’in bir ödeme aracı olarak benimsendiğini söyledi. Denver merkezli veri analizi devi, bilançosuna en büyük kripto para birimini eklemeyi de düşünüyor.

Palantir, Bitcoin ödemelerini kabul ediyor

2003 yılında Peter Thiel, Joe Lonsdale, CEO Alex Karp ve diğerleri tarafından ortaklaşa kurulan Palantir, işini büyük ölçüde veri analizi yazılımı için kazançlı hükümet anlaşmaları üzerine kurdu. Şirket, hükümet gelirinin 208 milyon dolara ulaştığını söyledi. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki güçlü büyüme ile çeyrek boyunca ticari segmentini de güçlendirdi.

Son Dakika: Dev Yazılım Şirketi Ödeme Yöntemi Olarak Bitcoin (BTC)’i Kabul Ediyor!

Toplam ticari gelir 133 milyon dolara ulaştı. Palantir, bu çeyrekteki büyümeyi kısmen ABD ve İngiltere’deki ekonomik toparlanmaya bağladı ve bu da ticari büyümenin artmasına yardımcı oldu. Şirket, ABD hükümet gelirinin yıllık% 83 arttığını, ABD ticari gelirinin ise bir önceki yıla göre% 72 arttığını söyledi. Denver merkezli veri analizi devi, bilançosuna da Bitcoin (BTC) eklemeyi düşündüklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Bilançomuza Bitcoin eklemek de gündemimizde. Diğer yandan bunu bir ödeme şekli olarak kabul ediyoruz.

Şirket, geçen Eylül ayında New York Borsası’nda hisse başına 10 dolarlık açılış işlemiyle doğrudan listeleme yoluyla halka açıldı. İlk fiyat, Palantir’e 16,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri verdi ve şirket o zamandan beri değer kazandı. Pazartesi kapanış itibarıyla 30,44 milyar dolar değerindeydi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.