Son Dakika: Çin’in Kripto Para Yasakları İçin Tarih Verildi!

Kriptocat Haber Editörü
Son Dakika: Çin’in Kripto Para Yasakları İçin Tarih Verildi!

Çin’deki kripto para birimi denetimi şu anda sınırlı bir politika ve düzenleme aşamasında. Ayrıca, bu tür davaları ele almak için herhangi bir yargı yorumu ve yasa ve yönetmeliklerin özel uygulaması da yok. Bununla birlikte, ünlü Çinli gazeteci Wu Blockchain, üç ay içinde Çin’in kripto paralara karşı cezai eylemlerin yargısal yorumunu yayınlanacağını tahmin ediyor.

Wu Blockchain: Çin kripto paralara karşı cezai eylemlerin yargısal yorumunu 3 ay içinde yayınlayabilir!

Son verilere göre, Çin üç ay içinde kripto para birimine karşı cezai eylemlerin yargısal yorumu yayınlanacak. Chain Review Technology’ye göre, aşamalı denetim, büyük finansal riskleri etkin bir şekilde sınırlayabilir ve finansal istikrarı koruyabilir. Bu nedenle, kripto para geliştirme geçmişine ve mevcut kural ve düzenlemelerin uygulanma sıklığına dayanarak şirket, ilk yargısal yorumun saldırılar için açıkça kripto para birimini hedeflediğini tahmin ediyor. Bu düzenlemeler Wu Blockchain’e göre, 3 ay içinde tamamlanacak. Şirket, piyasadaki bilgileri izlemeye ve haberleri güncellemeye devam edecek.

Son Dakika: Çin’in Kripto Para Yasakları İçin Tarih Verildi!

Wu Blockchain’e göre, token finansmanı, satış ve alım satım gibi bir dizi faaliyeti, tamamen kontrol edilene kadar bir denetim sürecine dahil etmek için, ilgili yasalar ve düzenlemeler artık kabul edildi. Yerli kullanıcılar Bitcoin işlemlerine katılmak isterlerse, işleme katılmadan önce tezgah üstü piyasada yuanlarını kripto para birimine çevirmeleri gerekiyor. Sonuç olarak, OTC piyasasıyla ilişkili oldukça yaygın birkaç suç türü var.  Özetle Wu Blockchain’e göre, OTC yatırımları, tutarlı işlemler sağlayan borsalar, madencilik ve ICO’lar gelecekte Çin’de yasa dışı iş suçlarını temsil edecek gibi görünüyor.

Çin’deki kripto para piyasalarına yönelik baskı artıyor

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Çin’deki kripto piyasalarına yönelik baskı artıyor. Çin’in kripto piyasası üzerindeki baskısı, Çin’in Twitter’ı olarak bilinen sosyal medya platformu Weibo’ya kadar uzandı. Dün bildirdiğimiz üzere, kripto paralarla ilgili birçok hesap, merkezi hükümetten gelen son “kripto cezası çağırısı” ışığında platform tarafından yasaklandı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.