Son Dakika: Bu Ülke, Bitcoin’i Yasal Para Haline Getirecek!

Kriptocat Haber Editörü
Son Dakika: Bu Ülke, Bitcoin’i Yasal Para Haline Getirecek!

Kripto para birimi dünyasında önemli bir gelişme ile karşınızdayız. Bir ülke Bitcoin (BTC)’yi yasal para birimi haline getirmek için adım atıyor.

Son Dakika: Bu Ülke, Bitcoin’i Yasal Para Haline Getirecek!

Bitcoin (BTC) yasal para birimi oluyor.

Hamle El Salvador’dan geldi. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele yaptığı açıklamada önümüzdeki hafta Bitcoin’i yasal para haline getirecek bir yasa tasarısını kongreye göndereceğini vurguladı. Bu hamle ile dünyada bir ilk gerçekleşiyor ve BTC ilk defa yasal para birimi haline geliyor. Hamlenin domino etkisi yapabileceği ifade ediliyor. Durum böyle olursa dünyadaki bir çok ülke benzer adımları atabilir. Bu adımlar atılırsa da Bitcoin benimsemesi dünya çapında daha hızlı bir şekilde yayılabilir.

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Çin’in başını çektiği bir takım ülkeler Bitcoin’e yönelik olarak yasaklayıcı bir tavır içerisine girerken bazı ülkelerin de BTC’yi yasal hale getirecek adımlar atması artık dünyada Bitcoin ve kripto para birimlerine karşı net bir tavrın olmadığını gösteriyor. Bu durumdan kuşkusuz en çok kripto para birimlerinin istifade edebileceğini söyleyebiliriz. İhtilaflı görüşlerin olması artık Bitcoin’in fiat para birimleriyle birlikte var olacağını göstermesi açısından son derece önemli bir durum ortaya koyuyor. İlerleyen zaman dilimleri muhtemelen Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin daha fazla söz sahibi olmaya başlayacağı zaman dilimleri olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.