Son Çöküşten Önce Borsalara Yüzmilyonlarca Ethereum Boşaltıldı!

Kriptocat Haber Editörü
Son Çöküşten Önce Borsalara Yüzmilyonlarca Ethereum Boşaltıldı!

Glassnode tarafından 12 Mayıs’ta sağlanan bir Ethereum grafiği, akıllara durgunluk verecek bir miktarın on dakikadan kısa bir süre içerisinde borsalara gönderildiğini gösteriyor. Grafiğe göre 103.124 ETH, yalnızca on dakikada kripto borsalarına boşaltıldı. Bu dump, ikinci en büyük kripto para birimi ve en büyük altcoin’in 3.900 dolar seviyesinin altına düşmeden kısa bir süre önce gerçekleşti.

410 milyon dolarlık Ethereum kripto borsalarına taşındı

Moskovski Capital CIO’su tarafından paylaşılan bir Glassnode tablosu, bir balinanın, ticaret platformlarına, özellikle de OKEx’e, 410.663.486 dolar değerinde Ethereum aktardığını gösteriyor. Tweet’in yayınlandığı zaman bu ETH miktarı 10 milyon dolar daha fazlaydı.

Kripto taşındıktan kısa bir süre sonra, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, ikinci en büyük dijital para birimi 4.172 dolar seviyesinden 3.966 dolar bölgesine düştü. Bundan sonra kısa bir süreliğine artsa da 3.840 dolar civarına kadar indi. Lex Moskovski, gönderiye yaptığı bir yorumda, olanlarla ilgili bazı ayrıntılar ekledi. Moskovski’ye göre, bu OKEx tarafından yapılan bir aktarım olabilir.

Aktif ETH adresleri yeni bir tüm zamanlar rekoru kırıyor

Son Çöküşten Önce Borsalara Yüzmilyonlarca Ethereum Boşaltıldı!

Bir başka tweet’te analist, bir başka Glassnode grafiği paylaştı. Aktif ETH adreslerinin sayısının yaklaşık 800.000 gibi yeni bir tarihi zirveye ulaştığını ortaya koyuyor. Lex Moskovski, mevcut Dogecoin trendinin popülaritesini artırmasına rağmen, bu seviyenin hala etkileyici bir kilometre taşını işaretlediğini belirtiyor.

Ethereum, yazım anında 3.760 dolardan işlem görüyor. Dün, yani 12 Mayıs 2021’de 4.362 dolara ulaşarak yeni bir rekor kırmıştı. Aynı gün, ayrıca, stake için ETH 2.0 depozito sözleşmesinde kilitlenen ETH’nin toplam değeri, tüm zamanların en yüksek değeri olan 18.863.639.976.50 dolara ulaştı. Bu, 4 milyon ETH’ye denk geliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.