Singapur’un En Büyük Bankasından Bitcoin (BTC) Açıklaması

Kriptocat Haber Editörü
Singapur’un En Büyük Bankasından Bitcoin (BTC) Açıklaması

Singapur’un en büyük bankası DBS, Bitcoin’in (BTC) ABD dolarından daha düzgün bir paha deposu olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DBS’nin baş yatırım ofisi, yatırımcılara Bitcoin’in ABD dolarından daha güzel bir kıymet deposu olduğunu belirten bir yazı paylaştı.

DBS, global bankaların, denetimsiz bir biçimde para basmaya devam etmeleri halinde, Bitcoin’e yönelimin artacağına inanıyor. Bankaların para basması sebebiyle yatırımcılar, inançlı bir liman arayışı ile kripto paralara yöneliyorlar.

DBS yaptığı değerlendirmede, Bitcoin’in merkezi olmayan tabiatının ve hudutlu arzının Bitcoin‘i yatırımcılar için güçlü bir paha deposu seçeneği haline getirmek için birlikte çalıştığını kaydediyor. Takım, Bitcoin’İn hudutlu arzı sebebiyle daha çok kripto emtia olarak tanımlandığına da dikkat çekiyor.

Banka, Bitcoin’in öbür varlıklarla düşük bir korelasyona sahip üzere göründüğünü, yani yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmesine yardımcı olabileceğini ekliyor. Bununla birlikte, DBS, Bitcoin’in, süreçleri onaylamak için çok ölçüde güç gerektiren proof-of-work fikir birliği düzeneğine güvenmesi nedeniyle ölçeklendirme meseleleri olduğunu kabul ediyor. Ek olarak, ağın süreçler ve Bitcoin madenciliği için kullandığı gücün birtakım tasalara neden olabileceği de tabir ediliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.