Sıcak Gelişme: S&P Bitcoin, Ethereum ve MegaCap Kripto Endekslerini Başlattı!

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: S&P Bitcoin, Ethereum ve MegaCap Kripto Endekslerini Başlattı!

Finansal veri devi S&P, ilk üç kripto endeks ürününü piyasaya sürdü.

S&P’nin ilki olan kripto endeksleri, SPBTC, SPETH ve SPCMC sembollerini taşıyor. Bu sembollerden ilki Bitcoin, ikincisi Ethereum ve sonuncusu ise “MegaCap” kombinasyonuna yer veriyor.

Endeks Neyi Amaçlıyor?

S&P’nin kripto endeksleri, kripto fiyat hareketini çözmek isteyen Wall Street traderları arasında Bitcoin ve Ethereum verilerinin daha kolay görünmesini sağlıyor. Ürün paketi, Bloomberg ve Galaxy’nin mevcut endekslerine göre yükseliyor.

Sıcak Gelişme: S&P Bitcoin, Ethereum ve MegaCap Kripto Endekslerini Başlattı!

Sık Sorulan Sorular bölümünde S&P, bir varlığın fiyatını dolar değil, puan olarak işlemek için Lukka Prime’ın “Adil Piyasa Değeri Fiyatlandırması” metodolojisini kullandığını söyledi.

Metodoloji Pazartesi öğleden sonra şu puan değerlemelerini verdi:

BTC için 7.611, ETH için 24.811 ve MegaCap için 5.617.

S&P sözcüsü Ray McConville, her endeksin gerçek fiyatı değil fiyat değerlenmesini ölçtüğünü söyledi ve şu vurguyu yaptı:

“İki endeksi karşılaştırdığımızda, Bitcoin’in yıl başından beri %95.67 büyüdüğünü ancak Ethereum’a bakıldığında ise büyüme oranının %273.72 olduğunu görüyoruz. Gerçek dizin değeri, zaman içinde bu dizin değerindeki değişim kadar önemli değil.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.