Sıcak Gelişme: İzmir’de Büyük Bitcoin ve Kripto Para Operasyonu!

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: İzmir’de Büyük Bitcoin ve Kripto Para Operasyonu!

Son çıkan haberlere göre, İzmir’de kritik Bitcoin ve bir kripto operasyonu yapıldı. İzmir’de bir adrese yapılan operasyonda yasa dışı yollar ile Türkiye’ye sokulduğu belirlenen 5 milyon TL değerinde “501 adet kripto para üretim cihazı” ele geçirildi.

İzmir’de “501 adet kripto para üretim cihazı” ele geçirildi

İHA’nın haberine göre, İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, “Alo 136” Gümrük Muhafaza ihbar hattına gelen yasa dışı yollarla Türkiye’ye kripto para üretim cihazlarının sokulduğu ihbarı üzerine harekete geçti. Verilen ihbarı titizlikle inceleyen ekipler, cihazların bulunduğu adresi tespit ederek operasyon düzenledi. Bir iş yerine ait depoya düzenlenen operasyonda, karton kutuların içinde 501 adet elektronik cihaz bulunduğu tespit edildi.

Sıcak Gelişme: İzmir’de Büyük Bitcoin ve Kripto Para Operasyonu!

Operasyonda kutular içerisindeki cihazların üzerinde “Bitcoin asic” ibaresinin bulunduğu ve bu cihazların kripto parların üretiminde kullanıldığı belirlendi. Operasyonda ele geçirilen cihazların 5 milyon TL değerinde olduğu belirtilirken başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 kişi İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Öte yandan, cihazların tek başına aylık bin 500 TL değerinde elektrik tükettiği, bu rakamın toplamda aylık olarak 750 bin TL’ye ulaştığı öğrenildi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.