Sıcak Gelişme: Dev Varlık Yöneticisi, Tüm Bitcoin’lerini Sattığını Açıkladı!

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: Dev Varlık Yöneticisi, Tüm Bitcoin’lerini Sattığını Açıkladı!

Bugün Bitcoin ve altcoin piyasasında önemli bir gelişme yaşanıyor. Varlık yöneticisi Ruffer, tüm Bitcoin varlıklarını sattığını açıkladı. Ancak Ruffer, gelecekte tekrar BTC yatırımı yapmayı düşündüğünü de söyledi.

İngiltere merkezli dev varlık yöneticisi Bitcoin varlıklarını sattığını açıkladı!

The Times tarafından 6 Haziran’da yayınlanan bir habere göre Ruffer, kısa vadeli BTC bahsi ile hızlı bir şekilde 1,1 milyar dolar kazandı. İngiliz varlık yönetimi firması, Şubat ayındaki pozisyonunun yarısını sattıktan sonra Nisan ayında tüm varlıklarını sattığını iddia ediyor. İşlem, Bitcoin’in 14 Nisan’da 64.854 dolara ulaştığı zamanında yapıldı. Ruffer’ın Bitcoin’den çıkmasının bir nedeni, gençlerin karantinalar sona erdiği için aktif olarak ticareti durdurmasını beklemesidir.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Ruffer başlangıçta Aralık ayında 600 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. İngiltere merkezli dev varlık yöneticisi Ruffer’ın yatırım direktörü Hamish Baillie, şirketin gelecekte Bitcoin’e yatırım yapmayı reddetmediğini belirtiyor. Hamish Baillie konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Çok varlıklı bir stratejiniz varsa, farklı şekillerde davranan şeyler gerçekten yardımcı olur. Tüm farklı varlıklarınız aynı dinamiklerle hareket ediyorsa, çoklu varlıklara sahip olmanın bir anlamı yoktur.

Sıcak Gelişme: Dev Varlık Yöneticisi, Tüm Bitcoin’lerini Sattığını Açıkladı!

Ruffer’ın yatırım direktörü, Bitcoin’i kapsayan çevresel kaygıları reddediyor

Bitcoin’i kapsayan çevresel kaygılardan bahseden Hamish Baillie, onları “yanlış bilgi” olarak reddetti ve oyun endüstrisinin aslında daha fazla elektrik tükettiğini ekledi. Ayrıca Hamish Baillie, madenciliğin yüzde 70’e varan kısmının yenilenebilir kaynaklardan sağlandığından bahsediyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.