Sıcak Gelişme: Coinbase 3 Yeni Altcoin Listeliyor! Fiyatlar Fırladı

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: Coinbase 3 Yeni Altcoin Listeliyor! Fiyatlar Fırladı

ABD’deki en büyük Bitcoin ve altcoin borsası olan Coinbase Pro, kısa süre önce Gitcoin (GTC), Enzyme (MLN) ve Amp (AMP)’yi listeleyeceğini duyurdu. Bu altcoin projeleri, New York’ta GTC hariç, Coinbase’in desteklediği eyalet bölgelerinde satışa sunulacak. İşlem, likidite koşullarının karşılanması durumunda 10 Haziran Perşembe günü veya sonrasında başlayacak.

Coinbase Pro, 3 yeni altcoin listeliyor! Fiyatlar sert yükseldi

Öncü Bitcoin borsası Coinbase Pro, 3 yeni altcoin listeliyor. Borsa konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Platformda yeterli GTC, MLN ve AMP arzı oluşturulduğunda, GTC-USD, MLN-USD ve AMP-USD sipariş defterlerimizde işlem, yalnızca post, yalnızca limit ve tam ticaret olmak üzere üç aşamada başlayacak. Herhangi bir noktada yeni emir defterlerinden biri sağlıklı ve düzenli bir piyasa için değerlendirmemizi karşılamıyorsa, defteri daha uzun bir süre tek bir durumda tutabilir veya Ticaret Kurallarımıza göre ticareti askıya alabiliriz.

Sıcak Gelişme: Coinbase 3 Yeni Altcoin Listeliyor! Fiyatlar Fırladı

Coinbase’nin listeleme duyurusu ile altcoin projelerinin fiyatları sert yükseldi. Gitcoin (GTC) fiyatı yüzde 25’lik bir artış kaydetti. Enzyme (MLN) fiyatı ise duyuru ile yüzde 40’lık bir artış yaşadı ve daha sonra bir düzeltme gördü. Amp (AMP) fiyatı yüzde 26’lık bir artış kaydetti.

Gitcoin (GTC), Enzyme (MLN) ve Amp (AMP) nedir?

Gitcoin (GTC), Gitcoin platformunun topluluk yönetimini sağlayan bir Ethereum tabanlı tokendir. Platform, ikinci dereceden finansman gibi yeni yollarla açık kaynak geliştirmeyi finanse etmek ve koordine etmek için tasarlandı. Haziran 2021 itibariyle Gitcoin, açık kaynak geliştiricileri için 21 milyon doların üzerinde hibe ve ödül sağladı.

MLN, DeFi ekosistemi için on-chain varlık yönetimini kolaylaştırmayı amaçlayan bir protokol olan Enzyme’e (eski adıyla Melon Protocol) güç veren bir Ethereum tabanlı tokendir. MLN, kullanıcıların geçmiş performans ve risk profillerine göre filtreleme yaparken DeFi yatırım stratejilerini (“kasalar” olarak adlandırılır) oluşturmasına, paylaşmasına ve keşfetmesine olanak tanır. MLN, kasa oluşturma süreci ve yatırım yaşam döngüsü boyunca çeşitli işlevler için ödeme yapmak için kullanılır. Amp, “Flexa ağındaki ödemeleri teminat altına alarak onları anında ve güvenli hale getirmeyi” amaçlayan bir Ethereum tabanlı tokendir. 

Sıcak Gelişme: Coinbase 3 Yeni Altcoin Listeliyor! Fiyatlar Fırladı

Altcoin projesinin ekibine göre, onaylanmamış veya uzun işlem süreleri nedeniyle bir BTC veya ETH ödemesi başarısız olursa, satıcı ödemeyi fiat olarak alırken, potansiyel olarak her iki tarafa da daha fazla güvence sağlayarak Amp teminatı bunun yerine kayıpları karşılamak için tasfiye edilebilir. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Borsalardan Kaçan Bitcoin’ler Ethereum, Chainlink ve Diğer Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.