Sıcak Gelişme: Çin’den Binance, Huobi ve OKEx’e Erişim Engeli!

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: Çin’den Binance, Huobi ve OKEx’e Erişim Engeli!

Çeşitli kaynaklar, Çin’deki tüm arama motoru platformlarının büyük Bitcoin ve kripto para borsaları için sonuçları engellediğini bildiriyor. İddialara göre, Baidu ve Sogou gibi Çinli arama motorları “Binance, Huobi ve OKEx” gibi üç büyük borsa için arama sonuçlarını engelledi.

Çin arama motorları dev Bitcoin borsaları Binance, Huobi ve OKEx’i engelledi

Çin kripto para piyasasında gelen haberler piyasayı sarsmaya devam ediyor. İddialara göre, büyük kripto para borsalarından Binance, Huobi ve OKEx için arama sonuçları, Baidu ve Sogou gibi Çin’deki tüm arama motorlarında engellendi. Bu haber, Çinli Blockchain gazetecisi Colin Wu ve 8BTC haber portalı tarafından paylaşıldı. Weibo (Çin’in Twitter’ın) da bu borsalar için arama sonuçlarını engelledi. Bu uzmnalara göre, Çin’in yakın zamanda yeniden başlattığı kripto yasağının bir devamı gibi görünüyor.

Bugün erken saatlerde Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Çin’deki Sincan eyaletinin yetkilileri kripto madencilerine faaliyetlerini askıya almalarını emretti. Colin Wu, bazı madencilerin bu emirleri görmezden geldiğini ve durumun gelişimini izlediğini bildirdi. Xinjiang, sahip olduğu büyük doğal gaz, kömür ve diğer fosil kaynakları nedeniyle Çin’in stratejik enerji bölgesidir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.