Sıcak Gelişme: Bu Ülkede Bitcoin ve Kripto Para Yasağı Gündemde!

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: Bu Ülkede Bitcoin ve Kripto Para Yasağı Gündemde!

Hindistan hükümetinin Bitcoin ve kripto para birimlerini düzenlemek için bir grup oluşturduğu ve yasakların geri gelebileceği bildiriliyor.

Hindistan Bitcoin ve kripto para birimleri için yasakları tekrar getirebilir

The Economic Times’ın haberine göre Hindistan hükümeti, Hindistan’ın Bitcoin ve kripto para birimleri üzerindeki kapsamlı yasağını yeniden düşünme sürecinde. Ülkedeki yeni varlık sınıfını düzenlemeye odaklanacak bir komite oluşturabilir. Konuyla ilgili bilgisi olan bir hükümet yetkilisi, söz konusu yasağın “yeni bir bakış” gerektirdiğini iddia ediyor. Hükümet yetkilisi konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Hükümet içinde, Subhash Garg tarafından yapılan tavsiyelerin tarihli olduğu ve kripto kullanımında tam bir yasaktan ziyade yeni bir bakış açısının gerekli olduğu yönünde bir görüş var.

Kripto panelinde kimlerin yer alacağı bilinmemekle birlikte, haberde Hindistan’ın Maliye ve Kurumsal İlişkiler Bakanı Anurag Thakur’un yer alabileceği belirtiliyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, hükümetin, kripto para madenciliği ve ticareti için bir tasarıyı gündeme getirmesi bekleniyordu.  

Sıcak Gelişme: Bu Ülkede Bitcoin ve Kripto Para Yasağı Gündemde!

Düzenleme korkularına rağmen Hindistan’da bireysel yatırımcı talebi artmaya devam ediyor

RBI, tüm bankaların 2018’de kripto para birimi ticareti yapan müşterilerine hizmet vermesini yasaklamıştı. Ancak bu karar, Hintli fintech girişimcileri ve uzmanları tarafından yapılan başvuruların ardından Şubat 2020’de Yüksek Mahkeme tarafından bozuldu.

Bu yılın başlarında Hindistan Maliye Bakanlığı’nın kıdemli bir yetkilisi olduğunu iddia eden isimsiz bir kaynak, kapsamlı bir yasağın yeniden uygulanacağına dair açıklamada bulundu. Düzenleme korkularına rağmen son aylarda kripto para borsalarında büyük bir ivme ve Hindistan’da bireysel yatırımcı talebi artmaya devam ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.