Sıcak Gelişme: Bu Altcoin de Milyonluk Hack! Fiyat Sert Düştü

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: Bu Altcoin de Milyonluk Hack! Fiyat Sert Düştü

Yeni bir gün ve yine Binance Smart Chain (BSC)’a yapılan ani kredi saldırılarından biriyle karşı karşıyayız. DeFi protokolleri, BSC platformunu kullanan hacker’lara karşı çok daha savunmasız hale geliyor. İki hafta içinde dördüncü bir ani kredi saldırısı olayında, BurgerSwap en son kurban oldu. Altcoin projesi, felç edici bir ani kredi saldırısına maruz kaldı.

Binance Smart Chain tabanlı altcoin hacklendi!

Yine bir başka Binance Smart Chain (BSC) tabanlı DeFi protokolü milyonlarca dolarla tükendi. Binance Smart Chain tarafından desteklenen popüler bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan BurgerSwap, felç edici bir ani kredi saldırısına maruz kaldı. Otomatik piyasa yapıcı BurgerSwap, hack saldırısına maruz kaldı ve saldırganlar 7,2 milyon doları boşalttı. Altcoin projesinin ekibi yaptığı duyuruda kullanıcıların kayıplarının tümünü karşılayacağını belitiyor:

Mevcut toplam zarar yaklaşık 7 milyon dolar ve tüm kaybınızı karşılamaya çalışacağız.

Sıcak Gelişme: Bu Altcoin de Milyonluk Hack! Fiyat Sert Düştü

DEX protokolü, proje ekibinin “sorun üzerinde çalıştığını” iddia ediyor. BurgerSwap projesinin tokeni ise saldırı ile yüzde 40’tan fazla kayıp yaşadı. Başka bir BSC tabanlı DeFi protokolü olan JulSwap, yüzde 95 fiyat düşüşüne neden olan benzer bir saldırıya maruz kalmış gibi görünüyor. JustLiquidity TG Crypto’nun CEO’su ise konuya yönelik yaptığı açıklamada projede bir hack veya istismar olmadığını iddia ediyor.

Binance Smart Chain tabanlı projeler istismara uğruyor: 2 haftada 4 proje hacklendi!

Binance Smart Chain, ucuz ücretleri nedeniyle patlayıcı bir büyüme kaydetti, ancak son zamanlarda yaşanan bir dizi olay platformun itibarını zedeledi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere BSC, DeFi yatırımcıları ve ekonomik istismara maruz kalan protokoller ile ani kredi saldırılarına karşı savunmasız hale geliyor. 

Sıcak Gelişme: Bu Altcoin de Milyonluk Hack! Fiyat Sert Düştü

Geçen hafta, PancakeBUNNY, AutoShark Finance ve Bogged Finance da bu tür saldırıların kurbanı oldu. Geçen hafta PancakeBunny 45 milyonluk bir saldırıya uğradı. Spartan Protocolü, bEarn Fi, Uranium Finance ve diğer birkaç protokol de aynı kaderi paylaştı. Son verilere bakıldığında, DeFi saldırganları 2021’de sadece dört ayda hack saldırıları ile 240 milyon dolar topladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.