Sıcak Gelişme: Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Dogecoin’de Ani Çöküş!

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Dogecoin’de Ani Çöküş!

Geçtiğimiz saatler içerisinde Bitcoin ve önde gelen altcoin’lerde ani bir düşüş gözlemleniyor. Bitcoin (BTC) 56.900 dolar seviyelerinden 54.800 dolara kadar geriledi. Son 24 saatte %2’lik bir düşüş sergiledi. Öte yandan Ethereum da son bir saatte %2 kaybetti.

Bitcoin ve altcoin’lerde ani düşüş

Bitcoin yazım sırasında 54.829 dolardan işlem görüyor. yaklaşık 2 saat önce 4.356 dolar ile en son tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ise, bu seviyeden 4.100 dolara kadar geriledi ve 200 dolarlık bir kayıp yaşadı. Ancak ETH, 24 saat içerisinde %3’lük bir kazanç sağlamış gibi görünüyor.

Sıcak Gelişme: Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Dogecoin’de Ani Çöküş!

Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto olan Binance Coin (BNB), 667 dolar seviyelerinden 630 dolar civarına sert bir şekilde düştü. BNB’nin günlük kaybı %3.5 olarak gözlemleniyor. Öte yandan XRP, gün içerisinde %4.1’lik bir düşüş ile 1.39 dolardan işlem görüyor. Dogecoin (DOGE), gün içerisinde %5 oranında azaldı ve 0.46 dolardan işlem görüyor.

CoinMarketCap verilerine göre ilk 10 içerisinde en çok kaybı yaşayan Internet Computer (ICP) oldu. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere bu altcoin, çeşitli borsalarda aynı anda listelenip, anında ilk 10’a girmişti. Şu anda, piyasa değerine göre sekizinci kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Son 24 saat içerisinde %15.56’lık bir düşüş sergiledi.

İlk 20’ye bakıldığında ise en çok düşüş yaşayanlar arasında ICP’nin ardından Stellar (XLM) geliyor. XLM, %8.64’lük bir kayıp ile 0.65 dolardan işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.