Sıcak Gelişme: Binance’den Türk Yatırımcılar İçin Önemli Duyuru!

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: Binance’den Türk Yatırımcılar İçin Önemli Duyuru!

Dev Bitcoin ve kripto para borsası Binance, Türk yatırımcılar için önemli bir duyuruda bulundu. Borsanın açıklamasına göre, bugün saat 14:00 itibariyle Ininal ve Papara platformları aracılığıyla Türk lirası (TRY) yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirilemeyecek.

Binance, Türk yatırımcılar için önemli bir duyuruda bulundu!

Dev Bitcoin ve kripto para borsası Binance, Türk kripto para yatırımcıları için önemli bir duyuru yaptı. Borsa resmi internet sitesi aracılığıyla 16 Nisan 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Resmî Gazete’de yayımlanan  yönetmeliğe dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı:

Değerli Binance kullanıcıları, 16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” uyarınca 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren ödeme ve elektronik para kuruluşları kripto para platformları için yatırma ve çekme işlemlerine aracı olamayacak. Bu nedenle, Binance.com üzerinde Ininal ve Papara firmaları aracılığıyla TRY yatırma ve çekme işlemlerinin 29 Nisan 2021 14:00 saatinden itibaren yapılamayacağını üzülerek bildirmek isteriz. Ancak, bu durum TRY işlem çiftlerini etkilemeyecek ve söz konusu alım satım çiftleri işlem görmeye devam edecektir. Buna ek olarak, bu tarihten sonra TRY bakiyenizi BUSD, USDT, BTC ve diğer kripto paralara çevirebilir ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler!

Sıcak Gelişme: Binance’den Türk Yatırımcılar İçin Önemli Duyuru!

Binance’nin açıklamasına göre, bugün saat 14:00 itibariyle Ininal ve Papara platformları aracılığıyla Türk lirası (TRY) yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirilemeyecek. Ancak, bu durum TRY işlem çiftlerini etkilemeyecek ve söz konusu alım satım çiftleri borsada işlem görmeye devam edecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.