Sıcak Gelişme: Binance, 3 Yeni Listeleme Müjdesini Verdi!

Kriptocat Haber Editörü
Sıcak Gelişme: Binance, 3 Yeni Listeleme Müjdesini Verdi!

Dev Bitcoin ve kripto para borsası Binance, 3 yeni hisse senedi tokenini listeleyeceğini duyurdu. Borsa, Microsoft, Microstrategy ve Apple tokenlerini aralıklarla platformuna ekleyecek.

Binance, 3 yeni hisse senedi tokenini listeleyeceğini duyurdu

Öncü Bitcoin ve kripto para borsası Binance, Tesla (TSLA) ve Coinbase (COIN)’den sonra şimdi yeni hisse senedi tokenlerini listeleyeceğini duyurdu. Borsa, Microsoft, Microstrategy ve Apple tokenlerini yakında borsaya ekleyecek. Bugünkü basın açıklamasına göre, Binance hisse senedi tokenlerini aşağıdaki gibi listeleyecek:

  • Microstrategy (MSTR/BUSD) 26 Nisan’da listeleyecek.
  • Apple (AAPL/BUSD) 28 Nisan’da listeleyecek.
  • Microsoft (MSFT/BUSD) 30 Nisan’da listeleyecek.

Hisse senedi tokenleri, geleneksel finansal menkul kıymetlerin, özellikle de halka açık şirketlerin hisselerinin performansını yakından takip eden tokenlerdir. Hisse senedi tokenleri, fiziksel paylaşımlarla desteklenen delta ürünlerdir. Bu, dayanak varlığın fiyatındaki belirli bir anlık hareket için, türevin fiyatında da aynı hareket olmasının beklendiği anlamına gelir.

Sıcak Gelişme: Binance, 3 Yeni Listeleme Müjdesini Verdi!

Hisse senedi tokenleri nedir ve neler sağlar?

Bununla birlikte, hisse senedi tokenleri hisse senedi değildir, ancak sahiplerine temel varlıklara maruz kalma hakkı verecektir. Geleneksel hisse senetlerinin aksine, Binance‘in yeni ürünü bölümlere ayrılabilir ve kullanıcıların belirli hisselere daha uygun fiyatlı birimlerle erişmesine olanak tanır. Binance, tokenleri sunmak için Alman yatırım şirketi CM-Equity AG ve İsviçre merkezli Digital Assets AG ile ortaklık kurdu. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, kısa süre önce Avrupalı düzenleyiciler Binance hisse senedi tokenlerine yönelik inceleme başlattı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.