Shiba Inu, Dogelon Mars, Pig Finance: Bu Fiyatlar Bir Giriş Noktası Mı?

Kriptocat Haber Editörü
Shiba Inu, Dogelon Mars, Pig Finance: Bu Fiyatlar Bir Giriş Noktası Mı?

Altcoin piyasalarının yükseliş trendi ışığında Dogelon Mars, Australian Safe Shepherd, Pig Finance ve Shiba Inu gibi şaka-coin’leri, son zamanlarda çok fazla ivme kazandı ve her biri traderların dikkatini onlara doğru kaydırmayı başardı. Dogecoin’in rakibi olarak görülen Shiba Inu tokeni, yatırımcılarını yalnızca geçen hafta yüzde 1.100’ün üzerinde getiri sağlayarak heyecanlandırdı.

SHIB, Ethereum tabanlı bir “meme-tokeni” ve ETH’nin kurucusu Vitalik Buterin’in bu tokenin arzının neredeyse yarısına sahipti. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Buterin, SHIB coin’lerini Çarşamba günü sattı. Beklenmedik hareketi, kripto topluluğunu şaşırttı ve tokenin değerini düşürdü. Peki, bu altcoin’lerin mevcut fiyatları piyasaya giriş için uygun mu? Ünlü analist Michaël van de Poppe açıkladı…

Shiba Inu, Dogelon Mars, Pig Finance: Bu Fiyatlar Bir Giriş Noktası Mı?

Michaël van de Poppe’dan Shiba Inu, Dogelon Mars, Pig Finance yorumu

Amsterdam merkezli teknik analist Michaël van de Poppe, geçtiğimiz günlerde YouTube’dan yukarıda bahsedilen Shiba Inu, Dogelon Mars, Pig Finance coin’leri için heyecanlı aşamanın bir giriş noktası olmadığına işaret etti. Ayrıca, genel olarak bu meme-coin’lerinin hayranı olmadığını söyledi ve “Dikkati bu piyasada başarmaya ve inşa etmeye çalıştığımız şeylerden uzaklaştırıyor,” dedi. Buterin dump’ı sonrası altcoin’in fiyatı dramatik bir şekilde düştü ve grafikler SHIB için tersine döndü.

Shiba Inu, Dogelon Mars, Pig Finance: Bu Fiyatlar Bir Giriş Noktası Mı?

Uzmanlara göre burada kayda değer olan şey, tokenin artan popülaritesinin FTX, Huobi, OKEx ve Binance gibi borsaların da coin’i listelemeye zorlaması. Popüler araştırmacı Igor Igamberdiev’e göre, Binance’in listelemesi bir dönüm noktasıydı. Igamberdiev, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Grafik, SHIB’e olan ilginin azalmaya başladığını gösteriyor ancak Binance listelemesi coin’i hayata geri döndürdü.”

Binance CEO’su risklere karşı uyarmıştı

Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, SHIB’nin artan talebi nedeniyle ETH para yatırma adresleri doldu. Bununla birlikte, CZ’nin yatırımcıları “süper yüksek risk” konusunda uyardığından emin olarak tokenı “desteklemediğini” açıkladı.

Shiba Inu, Dogelon Mars, Pig Finance: Bu Fiyatlar Bir Giriş Noktası Mı?

SHIB, son zamanlarda Ethereum ağında da kargaşayı körüklüyor. Gas fiyatlarındaki artışa ışık tutan Igamberdiev, “SHIB nedeniyle artık yüksek gas fiyatları görüyoruz. Son üç gün içinde, SHIB tokeni etkileşimli işlemlerde yüksek gas tüketildi,” dedi. Igamberdiev ayrıca tokenin likit olmayan doğasına işaret etti.

Dogecoin’in son kan banyosunun ardından, Shiba Inu şüphesiz ki tüm dikkati üzerine çekti. Coin Market Cap’e göre token, başlangıcından bu yana yüzde 2 milyondan fazla arttı. Diğer meme-coin’leri de büyük getiri sağladı. Örneğin, Dogelon Mars (ELON), haftalık yüzde 768’in üzerinde bir artış yaşarken, Australian Safe Shepherd (ASS) ve Pig Finance (PIG) gibi coin’ler, sırasıyla yüzde 3.843 ve 4.450’nin üzerinde haftalık artış kaydetti. Ancak uzmanlar bu coin’lerin uzun vadede kalıcı olacağından şüpheli.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.