Senatör Elizabeth Warren, Bitcoin’in (BTC) Çevresel Etkisinin “Gerçek Bir Sorun” Olduğunu Söylüyor

Kriptocat Haber Editörü
Senatör Elizabeth Warren, Bitcoin’in (BTC) Çevresel Etkisinin “Gerçek Bir Sorun” Olduğunu Söylüyor

Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, Yahoo Finance’in genel yayın direktörü Andy Serwer ile yaptığı söyleyişide Bitcoin’in (BTC) çevresel tesirine dikkat çekti.

“Bitcoin ve öbür kripto para üniteleriyle ilgili düşünüyorum. Çevresel tesirlerinin gerçek bir sorun olduğuna inanıyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in tükettiği muazzam güç, 2021 yılında epey değerli bir mevzu haline geldi. New York milletvekilleri, kısa müddet evvel madencilik faaliyetlerini üç yıl mühletle askıya alacak bir yasa tasarısı önerdiler.

Warren, banka mevduatlarının o kadar fazla güç kullanmadığını belirterek, tüketicileri seçimlerinde daha “duyarlı” olmaya teşvik ediyor.

Kripto para ünitelerinin düzenlenmesi kelam konusu olduğunda Warren, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun uzmanlığına güveniyor.

“Bu mevzuyu tekrar SEC’e bildirdim. Bu sayede neden güçlü bir düzenleyici kuruma gereksinimimiz olduğunu hatırlıyorum.”

Warren, Mart ayında gerçekleştirdiği CNBC röportajında da Bitcoin’in sonunun makûs biteceğini söz etmişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.