SEC, XRP Sahiplerinin Fiziksel Şiddet Referanslarına Atıfta Bulundu ve Avukat Deaton’ı Suçladı

Kriptocat Haber Editörü
SEC, XRP Sahiplerinin Fiziksel Şiddet Referanslarına Atıfta Bulundu ve Avukat Deaton’ı Suçladı

Avukat John Deaton, SEC’e karşı şiddeti teşvik ettiği argümanlarını reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), XRP sahiplerinin Ripple davasına müdahalesine karşı çıkan öbür bir kanun muhtırası hazırladı. Teşkilat, “çok taraflı” oldukları ve çıkarlarının sanıklarınkilerle örtüştüğü için XRP sahiplerinin “mahkeme dostu” olarak görünemeyeceklerini belirtiyor.

Movants’ın avukatı John Deaton da SEC’e saldırmakla suçlanıyor:

“Ve Movants’ın avukatı SEC’e ve işçisine alenen saldırırken küfür kullanıyor ve fizikî şiddete atıfta bulunuyor.

SEC, birinci karşılığında, Deaton’ın fizikî şiddet referanslarına başvurduğu iki durumdan bahsetti:

“Deaton 12 Mart 2021’de şöyle bir tweet attı: ‘Burada bir zorbayla başa çıkmanın sırf bir yolu var. YÜZÜNE YUMRUK ATARAK [Küfür]. Bir sebepten dolayı saat 3’te ayaktayım. Yakında görüşmek üzere, SEC.’”

Deaton ayrıyeten 3 Mart’ta, Lider Clayton’ın “sahte çapraz sorgulama” olarak tanımladığı ve kelamda uyuşturucu kullanımı da dahil olmak üzere birçok kışkırtıcı tabir içeren bir görüntü yayınladı. SEC ayrıyeten, daha evvel bir müdahaleden bahsettikten sonra, hareket edenlerin Ripple davasının bahislerini “uygunsuz bir şekilde” genişletmeye çalıştıklarını da belirtti.

Deaton Tezleri Reddediyor

Buna karşılık, XRP sahipleri SEC’in Deaton’ı “akılsız komplo teorisyeni savaşçısı” olarak göstererek “haberciye saldırdığını” tez ediyor. Avukat ayrıyeten şiddeti kışkırtmayı reddediyor ve üstte belirtilen yorumlarını “hicivli” ve “mizahi” olarak nitelendiriyor.

“SEC’in üstteki senaryoyu kullanması ve Avukat Deaton’ın şiddeti yahut uyuşturucu kullanımını teşvik ettiğini ima etmesi üzücü ve acınası bir durumdur. Bu, avukat Deaton’ı makûs bir duruma düşürmek için açık bir teşebbüstür.”

Buna ek olarak, XRP sahipleri hadisede “kavranabilir bir ilgiye” sahip olduklarını, fakat Ripple tarafından gereğince temsil edilmediklerini yineliyorlar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.