SEC ve Ripple (XRP) Arasındaki Keşif Tartışması Kızışmaya Devam Ediyor

Kriptocat Haber Editörü
SEC ve Ripple (XRP) Arasındaki Keşif Tartışması Kızışmaya Devam Ediyor

SEC ve Ripple (XRP) ortasındaki keşif tartışmaları sürüyor. SEC’in duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, Ripple’ı XRP hakkında aldığı yasal tavsiyeler hakkında tanıklık etmeye zorluyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’e nazaran sanıklar 2012 yılı içerisinde XRP satışlarının federal menkul değer maddelerine tabi olup olmadığı konusunda “kapsamlı bir tavsiye aldı. Düzenleyiciye nazaran Ripple, 2013 ve 2018 yılları ortasında ilişkin en az 657 belgeyi saklıyor.

SEC’in bu hareketi, Ripple’ın SEC’in bastırmaya çalıştığı “adil bildirim” savunmasını zayıflatma niyetinde üzere görünüyor.

“Avukatlar Ripple’a yasanın ne söylediğini ve buna nasıl uyulacağını anlattıysa (Ripple’ın bu avukatlara ifşa ettiği gerçekler ne olursa olsun) adalet doktrini SEC’e Ripple ve çalışanlarının fiilen aldıkları bildirimi tam olarak keşfetme hakkı veriyor.”

SEC, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve şirketin kurucu ortaklarından Chris Larsen de dahil olmak üzere, şirket çalışanlarının sözlerinin alınmasından evvel üstteki evrakları almaları gerektiğini sav ediyor. SEC, bahisle ilgili gayri resmi bir toplantı talebinde de bulundu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.