SEC, Ripple Duruşması Öncesi Keşif Aşamasını Uzatmaya Çalışıyor

Kriptocat Haber Editörü
SEC, Ripple Duruşması Öncesi Keşif Aşamasını Uzatmaya Çalışıyor

SEC, duruşma öncesi keşif basamağını iki ay uzatmaya çalışıyor ve şu an için rastgele bir mutabakat ihtimali olmadığının sinyalini veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Federal Yargıç Analisa Torres’ten Ripple davası için 60 günlük keşif uzatması istiyor. SEC aslında iki gün süren tabir alma ve şahit görüşmeleri gerçekleştirdi. Kalan sekiz tabir için ek müddete gereksinimi olduğunu tez ediyor. U.Today tarafından bildirildiği üzere, birebir vakitte altı şahidin daha tabirinin alınması için buyruk istiyor.

Ek olarak, düzenleyici gözlemcinin, üstte belirtilen sözler verilmeden evvel Ripple’ın evrakını alması ve incelemesi için daha fazla vakte muhtaçlığı var.

SEC’in görüşüne nazaran, iki aylık uzatmanın verilmesi, kalan keşif problemlerini ele almanın “en adil ve verimli yolu”:

“Özellikle SEC, mevcut tüm son teslim tarihlerini karşılamak için elinden gelenin en uygununu yaptığında, yıllarca süren ve milyarlarca dolarlık XRP satışını içeren bu durumda SEC’in gerçek kayıtları tam olarak geliştirme fırsatını kesmek ne adil ne de verimli.”

Gala Games’in genel danışmanı Jesse Hynes, bunların şu anda muhtemelen masada hiçbir mutabakat olmadığı manasına geldiğini tweetledi:

“Bunlar mutabakat sağlamak isteyen birinin yapacağı tipten bir talep değil.”

Ripple Yabancı Borsalardan Delil Arıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen de, SEC’in mahallî XRP satışlarını sav etmediğini kanıtlamak için 15 borsadan çeşitli dokümanlar talep eden ortak bir hareket gerçekleştirdiler.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.