SEC Ripple Davasında Başka Şahitleri Daha Dinlemek İstiyor

Kriptocat Haber Editörü
SEC Ripple Davasında Başka Şahitleri Daha Dinlemek İstiyor

SEC, Ripple davasında ek söz vermek için mahkemenin müsaadesini istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Yargıç Sarah Netburn’den eski Ripple CFO’su Ron Will ve eski Xpring kıdemli lider yardımcısı Ethan Beard da dahil olmak üzere beş şahidi daha dinlemek istiyor. Bir şirket temsilcisi de sözlerindeki boşlukları kapatmakla görevlendirilecek.

SEC, keşif sırasında geliştirilen deliller ve Ripple’ın “yasadışı” XRP teklifinin “tam ölçeği” nedeniyle tabir sayısını artırması gerektiğini savunuyor. Şu an itibariyle, on mevcut ve eski Ripple çalışanı çeşitli hususlarda tabir vermeye hazır durumda.

Ripple’ın SEC ile Son Duruşmasından Değerli Noktalar

SEC ayrıyeten Ripple’ı lobicilik uğraşlarıyla ilgili evraklar üretmeye zorlamaya çalışıyor. Haziran 2020’de, Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nun eski lideri Chris Giancarlo, XRP‘nin kayıtsız bir menkul değer olmadığını kamuoyuna açıkladı. Fakat SEC, Ripple’ın maaş bordrosunda olduğuna dikkat çekiyor:

“Ripple, davadaki durumunu desteklemek için bu yetkiliye ödeme yaptığı açıklamalarına güveniyor … Ripple, piyasa iştirakçilerinin inançlarına dayanarak kelamda adil bildirim eksikliğini ortaya koyduğundan, SEC, kelamda baş karışıklığının olup olmadığını araştırma hakkına sahiptir.”

Ayrıyeten SEC, kurumun tüm ilgili dahili ve harici dokümanları elde edebilmesi için beş ek kişinin evraklarını almak istiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.