SEC, Fonların Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri Konusunda Uyardı

Kriptocat Haber Editörü
SEC, Fonların Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri Konusunda Uyardı

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Bitcoin piyasasının sergilediği oynaklığın bir borsa yatırım fonunu (ETF) desteklemesine şimdi hazır olmadığı manasına gelebileceğini ima etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Salı günü Yatırım İdaresi Kısmı tarafından yayımlanan bir işçi açıklamasında Bitcoin, “oldukça spekülatif” bir varlık olarak ele alındı. Açıklama, Bitcoin vadelilerinde süreç yapan yatırımcıları farkında olduklarından daha fazla risk almış olabilecekleri konusunda uyardı.

İhtar, Morgan Stanley ve BlackRock’tan gelen yüksek profilli fonlar, nakit ödemeli Bitcoin vadeli süreçleri ve Grayscale’in Bitcoin Trust üzere bitişik eserler aracılığıyla Bitcoin’e çeşitlendirme sağlamasının akabinde geldi. Bu ataklar, son 12 aydaki kurumsal benimseme trendinde değerli adımları temsil ediyor.

Açıklama ayrıyeten kripto para savunucularının yıllardır görmeyi umduğu bitcoin ETF’leri hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Kurum, Bitcoin vadeli süreçlerinin ETF’leri barındırıp barındırmayacağının değerlendirileceğini aktardı.

Bitwise Varlık İdaresi Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, geçtiğimiz aylarda güçlü bir Bitcoin vadeli süreçler piyasasının ETF başlatmanın anahtarı olduğunu söylemişti. Taraftarlar, vazifesi yeni onaylanan SEC Lideri Gary Gensler’in bir ETF’nin onayını denetlemesini bekliyordu.

Perşembe günü, Bloomberg ETF uzmanı Eric Balchunas, bir ETF mümkünlüğünün “henüz ölmediğini, lakin başına berbat bir darbe aldığını” söyledi.

SEC çalışanları, Gensler’in kripto para alanı için en kıymetli önceliklerinden biri olan yatırımcı muhafazasını sağlamaya yönelik yatırım fonlarının Bitcoin konumlarını “yakından izleyecek”.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.