SEC, Elon Musk’ın Mahkeme Kararlarını İhlal Ettiğini Söylüyor

Kriptocat Haber Editörü
SEC, Elon Musk’ın Mahkeme Kararlarını İhlal Ettiğini Söylüyor

The Wall Street Journal’in haberine nazaran SEC, 2019 ve 2020 yıllarında Elon Musk’ın mahkeme kararını ihlal ettiğini raporlarında belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, Elon Musk ile 2018 yılında yaptığı muahedenin akabinde Tesla şirketinin Elon Musk’ı takip etmeyi bıraktığını söz etti.

The Wall Street Journal tarafından elde edilen kayıtlara nazaran, Tesla şirketinin avukatlarının, Elon Musk’ın Twitter kullanımını denetlemeleri ve onaylamaları gerekiyordu. Düzenleyicinin argümanına nazaran mahkeme buyruğu iki defa ihlal edildi.

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu, 2018 yılında Elon Musk’ın piyasa manipülasyonu yaptığı sav ederek dava açmıştı. Tesla ve Elon Musk 20’şer milyon dolar ödeyerek SEC ile muahede sağlamıştı. Ayrıyeten Musk, toplumsal medya açıklamalarının Tesla avukatları tarafından denetlenmesini de kabul etmişti.

2019 ve 2020 yıllarında Tesla’ya gönderilen yazışmalarda ise SEC’in avukatları, yapılan bu muahedeye uyulmadığını söz etti.

SEC, Mayıs 2020’de Tesla’ya şirketin “Bay Musk tarafından tekrarlanan ihlallere karşın bu prosedürleri ve denetimleri uygulamakta başarısız olduğunu” söyledi. San Francisco’daki ofisinde kıdemli bir SEC yetkilisi tarafından imzalanan mektupta, “Tesla, mahkemenin buyruğuyla gerekli olan vazifelerinden feragat etti.” sözleri yer aldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.