SEC, BitConnect İçerisinde Yer Alan 5 Kişiyi Suçladı

Kriptocat Haber Editörü
SEC, BitConnect İçerisinde Yer Alan 5 Kişiyi Suçladı

Bir ponzi olan BitConnect’in beş destekçisi, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından federal menkul değerler maddelerini ihlal etmekle suçlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Programı destekleyen bireylerin, daha fazla yatırımcı çekebilmek ismine YouTube üzerinden yayın yaptıkları da argüman ediliyor.

Ajansın bölge müdür yardımcısı Lara Shalov Mehraban, kripto para ünitelerindeki kamu menfaatlerinden yasadışı bir biçimde faydalananların sorumlu tutulacağını sav ediyor:

“Bu davalıların, BitConnect kredi programını perakende yatırımcılara faal bir halde tanıtarak kayıtsız dijital varlık menkul değerlerini yasadışı bir formda sattıklarını argüman ediyoruz. Halkın dijital varlıklara olan ilgisinden yararlanarak yasadışı olarak kâr edenleri sorumlu tutmaya devam edeceğiz.”

2 milyar dolarlık bu dolandırıcılık, 17 Ocak 2018’de patladı ve akabinde borç verme ve trade hizmetlerine son verdi. BCC tokenı o devir saatler içerisinde %90’ın üzerinde çöküş yaşadı.

BitConnect platformu, müşterilerinin büyük ölçüde gelir elde etmeleri için kripto paralarını borç vermelerine imkan tanıyan bir platform olarak ün kazanmıştı. Lakin bunun sahtekarlık olduğu kısa bir mühlet sonra ortaya çıkmıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.