SEC Başkanı’nın Açıklamalarıyla Bitcoin Düşüşe Başladı!

Kriptocat Haber Editörü
SEC Başkanı’nın Açıklamalarıyla Bitcoin Düşüşe Başladı!

SEC başkanı Gary Gensler, senato üyelerine çağrıda bulunarak kripto para borsaları hakkında adım atmaları gerektiğini belirtiyor.

SEC Başkanı’ndan Kripto Para Piyasası Çağrısı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yeni atanan başkanı Gary Gensler, House Financial Services Committee tarafından düzenlenen sanal bir oturumda kongre üyelerinin sorularına muhatap oldu.

Kuzey Carolina Kongre Üyesi Patrick McHenry SEC Başkanına dijital varlık düzenlemeleri konusunda soru sorduğunda Başkan bu konuda özellikle yatırımcıların korunmasından bahsederek yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini ifade etti. SEC Başkanının vurgusu şu şekilde yer aldı:

2 trilyon doları geçen bu piyasada yatırımcıların korunması gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla yasal düzenlemeye ihtiyaç var.

SEC Başkanı Gensler, özellikle kripto para birimi ticaret platformlarının yasal olarak düzenlemesine vurgu yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

Şu anda, bu kripto varlıklarında işlem yapan borsaların SEC’de veya diğer kardeş kuruluş olan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda düzenleyici çerçevesi yok. Bu büyük eksiklik olarak nitelendirilebilir. Şu anda, kripto borsaları etrafında bir piyasa düzenleyicisi yok ve bu nedenle gerçekten dolandırıcılık veya manipülasyona yönelik ciddi anlamada bir koruma sağlanmıyor.

SEC patronu, ajansın kripto saklama sektörü için daha fazla netlik sağlayacağını da iddia etti.

Bitcoin ve Kripto Paralarda Düşüş

SEC Başkanının açıklamalarının ardında kripto para piyasasında düşüş yönlü hareket meydana geldi.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada %3 oranında değer kaybı yaşayarak 55.700 dolar seviyesine geriledi.

SEC Başkanı’nın Açıklamalarıyla Bitcoin Düşüşe Başladı!BTC/USD Fiyat Grafiği – Kaynak: Tradingview

Ethereum %2 değer kaybı yaşayarak 3460 dolara, Binance Coin ise %4 düşerek 628 dolar seviyesine geriledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.