SEC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Hazır Olmalıyız!

Kriptocat Haber Editörü
SEC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Hazır Olmalıyız!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yeni Başkanı Gary Gensler, SEC’in kripto para birimleri gibi konuları içeren davalara hazır olması gerektiğini söyledi.

SEC Başkanı Gensler: Kripto para vakalarını uygulamaya hazır olmalıyız

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) 2021 Yıllık Toplantısında konuşan SEC Başkanı Gary Gensler, konferans katılımcılarına şunları söyledi:

Uygulama hakkında düşündüğümüz gibi, bana göre fikir oldukça basit: Günlük yatırımcıları korumak ve misyonumuzu başarmak için yolun kurallarına ve ritminde bir polise ihtiyacımız var.

SEC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Hazır Olmalıyız!

Ancak, Nisan ayında SEC’teki görevini devralan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı Gary Gensler, kuralların henüz kesin bir şekilde belirlenmediğini vurguluyor. Gary Gensler 6 Mayıs’ta, CFTC veya SEC tarafından uygulamaya konulan kripto borsaları için düzenleyici bir çerçevenin kullanıcı güveni ve koruması için bir nimet olacağını öne sürdü. Gary Gensler konuya yönelik şunları söyledi:

Şu anda, bu kripto para borsalarının etrafında bir piyasa düzenleyici yok ve bu nedenle dolandırıcılık veya manipülasyon konusunda gerçekten hiçbir koruma yok.

Gary Gensler’in yorumları, Bitcoin, ve kripto paralar sert çöküşler yaşarken geliyor

Gary Gensler’in yorumları, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi kripto paralar sert çöküşler yaşarken geliyor. Rekor seviyelerden düştükten sonra, kripto piyasaları bugün kayıplarının bir kısmını telafi etmeden önce Çarşamba günü %30’a kadar kaybetti. Coinbase veya Gemini gibi lisanslı borsalarda işlem görmeyen Shiba Inu gibi kripto paralar bile, borsalarda işlem yapmalarına izin verildiği için geçen ay çok fazla piyasa değeri biriktirdi. Merkezi olmayan borsalar, herkesin herhangi bir kripto parayı listelemesine izin verir.

SEC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Hazır Olmalıyız!

Gary Gensler’in meslektaşı SEC Komiseri Hester Peirce, projeler için güvenli bir liman önerisi sundu. Kripto paraların yatırım araçları olarak gelişebileceğini varsayarak, kripto paraları menkul kıymet olarak kaydetmeden önce üç yıllık bir süre için kripto paraları ihraç etme konusunda uzmanlaşmış girişimlere verecekler. Bunu yapmak, ticaret için kripto paraları listeleyen borsaları da koruyacak. Bu arada, kripto saklama platformları kendi düzenleyici sorunlarıyla karşı karşıya. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bazı uzmanlara göre, piyasaya yeni düzenlemeler yakın zamanda gelebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.