SEC Başkanı Uyardı: Menkul Kıymet olan Çok Sayıda Altcoin var!

Kriptocat Haber Editörü
SEC Başkanı Uyardı: Menkul Kıymet olan Çok Sayıda Altcoin var!

SEC Başkanı Gary Gensler, altcoin olarak ifade edilen birçok kripto para biriminin menkul kıymet olduğunu söylüyor

SEC Başkanı Gary Gensler’den Altcoin uyarısı

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, Meclis Tahsisat Komitesi tarafından düzenlenen bir oturumda, Demokrat Kongre Üyesi Mike Quigley’e federal menkul kıymetler yasalarına giren birçok kripto para birimi olduğunu söyledi ve şu vurguyu yaptı:

Menkul kıymetler yasalarına giren birçok kripto tokeni olduğunu söylemekte haklısınız ve kurumumuz yasayı uygulamaya çalışıyor. Ancak binlerce token var ve biz sadece 75 dava konusu işle yapabildik. Şu anda uyumlu olmayan başkaları da var.

Gensler, hazırladığı ifadesinde, kayıt dışı menkul kıymetlere yatırım yapan varlık yöneticilerinin de incelemeye alınabileceğini vurguladı:

SEC, sermaye artırmak veya menkul kıymet işlemleri yapmak için ilk kripto para tekliflerini kullananların federal menkul kıymetler yasalarına uyması gerektiği konusunda piyasa katılımcılarına yaptığı iletişimde tutarlı olmuştur. Bu varlıklara yatırım yapan varlık yöneticileri de menkul kıymet yasalarına tabi olabilir.

Gesler ayrıca kripto para birimi alanına dahil olan fonlara “biraz ilgi” olduğundan bahsetti ve kripto para borsaları konusunu ve alanı yasal olarak daha fazla netliğe kavuşturmak için Kongre ile çalışma niyetini de yineledi:

Son haftalarda, bildirilen işlem hacmi günlük 130 milyar dolardan 330 milyar dolara kadar değişti. Bununla birlikte, tokenler kayıtsız kripto borsalarında işlem gördüğü için bu rakamlar denetlenmez veya düzenleyici makamlara bildirilmez. Bu, kripto varlık piyasalarındaki birçok düzenleyici boşluktan sadece biri.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.