SEC Başkanı, Kripto Borsalarının Düzenlenmesi İçin Kongre’den Yardım İstedi

Kriptocat Haber Editörü
SEC Başkanı, Kripto Borsalarının Düzenlenmesi İçin Kongre’den Yardım İstedi

SEC lideri Gary Gensler, kripto para borsalarının düzenlenmesi gerektiğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun yeni atanan lideri Gary Gensler, House Financial Services Committee tarafından düzenlenen sanal bir duruşmada kendisine yöneltilen dijital varlık düzenlemeleri hakkında soruya şu yanıtı verdi:

“2 trilyon dolara yakın olan bu pazarın, yatırımcıların daha fazla müdafaadan yararlanabileceği bir pazar olduğunu düşünüyorum.”

Gensler bilhassa kripto para ünitesi ticaret platformlarının düzenlenmesi hakkında konuştu. Gensler, Kongre’nin yatırımcıları daha fazla muhafazayı düşünmesi gerektiğini belirtti.

“Şu anda süreç gören borsaların, SEC’de yahut Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nda rastgele bir düzenleyici çerçevesi bulunmuyor. Yapılacak bir düzenleme, kesim içerisinde büyük bir itimadın gelişmesine neden olabilir. Şu anda kripto para borsalarının etrafında bir piyasa düzenleyici yok ve bu nedenle dolandırıcılık ve manipülasyonlara karşı rastgele bir muhafaza da yok.”

SEC lideri, düzenleyicinin kripto para saklama kesimi için de daha fazla netlik sağlayacağını sav etti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.