SBI CEO’suna Göre Ripple, SEC Davasından Sonra Halka Açılacak

Kriptocat Haber Editörü
SBI CEO’suna Göre Ripple, SEC Davasından Sonra Halka Açılacak

SBI Group CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın SEC davasından sonra halka açılacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kar sunum görüşmesi sırasında Japon finans devi SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın halka açılacağını söyledi ve kurucu ortak Chris Larsen’in şirketin bu türlü bir istikamette ilerlemesini istediğini ekledi:

“Mevcut davadan sonra Ripple halka açılacak … Chris bunu yapmak istiyor.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da evvelden şirketin halka arz patlaması konusunda “lider” tarafta olacağını sav etti:

“Önümüzdeki 12 ay içinde, kripto / blok zinciri alanında IPO’lar göreceksiniz. Birinci olmayacağız ve son da olmayacağız, lakin önder tarafta olmamızı bekliyorum … Bu şirketimiz için doğal bir evrim.”

Lakin bu planlar muhtemelen rafa kaldırıldı. Kripto para borsası Coinbase’in payları aslında Nasdaq’ta süreç görürken, Ripple şu anda SEC ile makûs bir yasal arbedeye karışmış durumda.

Ripple’in en büyük dış hissedarı olan SBI Group, Japonya’da bir kripto varlığı olarak kabul edilen XRP’nin uzun müddettir güçlü bir destekçisi. Aralık ayında Kitao, Ripple’ın ABD’deki yasal çıkmazının global çapta iş muahedeleri üzerinde büyük bir tesiri olmayacağını belirtmişti.

Bu ortada Ripple, Yargıç Sarah Netburn’e yazdığı yakın tarihli bir mektupta SEC’in kendi iç irtibatlarını hazırlaması gerektiğinde ısrar ediyor. Bahis, 30 Nisan’da yapılması planlanan öbür bir telefon konferansında tartışılacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.