Santiment, “Temelleri Sağlam” Olan 5 Altcoin’i Açıkladı!

Kriptocat Haber Editörü
Santiment, “Temelleri Sağlam” Olan 5 Altcoin’i Açıkladı!

Santiment ekibi, Bitcoin (BTC) ve büyük altcoin projeleri için en önemli ağ indikatörlerini inceliyor. Bazı altcoin’ler için iki önemli indikatör, analistlerin dikkatini çekiyor.

Aktivite yüksek, borsalara yatırılan altcoin az

Birinci sınıf zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’in gönderisine göre beş altcoin, anlamlı ağ indikatörlerinin ilginç bir kombinasyonuna tanık oluyor. Bu indikatörlerin arasında, yüksek adres aktivitesi ve borsalara yatırılan mevduatların az olması bulunuyor. Adres aktivitesindeki yüksek değer, düşük bir mevduat değeri ile çevrili.

Analistler bu durumun; Ethereum (ETH), Maker (MKR), Enjin (ENJ), Decentraland (MANA) ve Basic Attention Token (BAT) için geçerli olduğunu fark ettiler. Ethereum (ETH), Maker DAO (MKR) ve Enjin (ENJ) şimdiden toparlanmaya başladı. MKR, Bitfinex’ten kaldırılmasına rağmen son yedi günde yüzde 35’in üzerinde değer kazandı.

Aynı zamanda merkezi olmayan oyun ekosistemi Decentraland’in yerel token’ı MANA ve Brave tarayıcısının yerel token’ı BAT, altcoin sezonunun liderlerini takip ediyor.

Yazım sırasında Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.664 dolara ulaşmış durumda. Son 24 saat içerisinde %7.2’lik bir artış gösterdi.

Maker DAO (MKR), yazım sırasında 4.552,76 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 5 gün önce gördüğü 4.921,80 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %8’lik bir oranda değer kaybetmiş gözüküyor. Ancak son 30 günde %110, son 1 yılda ise %1211 oranında yükseldi.

Enjin (ENJ), yazım sırasında 2.55 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %3.7’lik bir artış yaşamış durumda. Öte yandan Decentraland (MANA), 1.30 dolardan işlem görüyor ve geçtiğimiz günde %10 oranında yükseldi.

Son olarak Basic Attention Token (BAT) 1.22 dolardan el değiştiriyor, son 24 saatte %8.6 kadar arttı.

Altcoin’ler, Bitcoin (BTC) hakimiyetini son 33 ayın en düşük seviyesine itti

Piyasalar son 10 gün içinde art arda iki büyük çöküşün ardından yeşerirken, tüm gözler altcoin’lerde kalıyor. Bitcoin’in piyasa değeri ile kripto para piyasasının geri kalanı arasındaki oranı ölçen Bitcoin (BTC) dominasyonu / hakimiyeti, 2018’in üçüncü çeyreğinden bu yana en düşük seviyelerini hedefliyor.

TradingView verilerine göre Bitcoin Dominasyonu (BTC. D) hayati önem taşıyan yüzde 50 seviyesine yaklaştı. Bu oran, neredeyse 3 yıldır bu derece önemli bir düşüş göstermemişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.