Sahte Binance TR Hesabı ile 500.000 Dolarlık Bitcoin Çalındığı Ortaya Çıktı!

Kriptocat Haber Editörü
Sahte Binance TR Hesabı ile 500.000 Dolarlık Bitcoin Çalındığı Ortaya Çıktı!

Kripto para birimi ekosisteminde piyasanın volatilitesinin yanı sıra kullanıcılar, dolandırıcılık çabası gibi risklerle de sık sık karşı karşıya kalıyor.

Bunun en son örneği ise, Binance’in Türkiye kolunun destek hesabı olduğunu iddia eden sahte bir Twitter hesabının 8 BTC’den fazla bir miktar çalmasıyla gerçekleştirdi.

Sahte Binance TR hesabına 8.6 Bitcoin gönderildi

Mehmet Selim (@mesgo_) isimli kullanıcının bu hesaba dikkat çekmesiyle birçok insan hesabın kapatılması için harekete geçti.

Hesabın biyografisinde “Btc 5x Ödül Havuzu” adı altında bir cüzdan adresi paylaşılmıştı. Yani dolandırıcılar 5 kat ödül vereceklerini iddia ederek bazı yatırımcıların söz konusu adrese BTC yollamasını sağladı.

Maalesef hesaba 8.66 Bitcoin gönderilmiş durumda. Bu miktar, mevcut fiyatla 500.000 dolar civarında.

Sahte Binance TR Hesabı ile 500.000 Dolarlık Bitcoin Çalındığı Ortaya Çıktı!

Ayrıca şikayet edilerek kapatılan dolandırıcı hesabının @destek_bitcoin ismiyle yeniden ortaya çıktığı da görülüyor.

Sosyal medya dolandırıcılığı

Sosyal medyada dolandırıcı hesaplarını takip ettiğinizden emin olamayabilirsiniz. Ancak Twitter veya Facebook’tan gelen tekliflere güvenmemeniz tavsiye edilir – özellikle de imkansız bir sonuç var gibi görünüyorsa (bu örnekteki ‘5x’ vaadi gibi).

Bu platformlardaki biri kripto paranızın küçük bir miktarını bile isterse, muhtemelen o miktarı geri alamazsınız. Yatırımcılara dikkatli olmalarını şiddetle öneriyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.