SafeMoon, Dogecoin Olmaya Aday! Altcoin’i Eşsiz Kılan Nedir?

Kriptocat Haber Editörü
SafeMoon, Dogecoin Olmaya Aday! Altcoin’i Eşsiz Kılan Nedir?

Dogecoin hayali aya ulaşıyorsa, Safemoon zaten Ay’da başlamış durumda. Böyle bir cümle kursak muhtemelen abartmış olmayız. Fırından yeni çıkmış DeFi projesi geçtiğimiz günlerde tüm kripto para birimleri arasında en çok aranan Bitcoin’i devirdi. 1.500.000 aktif Safemoon sahibi ve ondalık sayıdan önce ve sonra art arda beş sıfır alan mevcut değeriyle, Safemoon çok genç ve değersiz görünüyor. Ancak yine de umut verici görünüyor. Ticaretin başlamasından birkaç saat sonra, Safemoon’un değeri, gelecekteki bir değer artışının bir sürü kârı artırmaya yardımcı olacağı umuduyla, ucuz varlığı satın almak için acele eden yatırımcılar nedeniyle %900’ün üzerinde muazzam bir artış kaydetti.

SafeMoon, Dogecoin Olmaya Aday! Altcoin’i Eşsiz Kılan Nedir?

Safemoon ile ilgili eşsiz bir şey var mı?

Yeni başlayanlar için, Safemoon ve diğer birçok DeFi varlıkları arasındaki temel fark, HODLing’i teşvik etmek ve herhangi bir satış faaliyetini cezalandırmak için yapılandırılmış olmasıdır. Satıcılar veya kripto para dumpçıları, HODLerlar arasında bir teşvik olarak satışlarının %10’una kadarının vergi olarak düşüldüğünü görebilirler. Birçok uzman, kullanıcıları sabitleme ve kripto para üzerindeki alım satım faaliyetini caydırma girişimi olarak bu yapıyı kusurlu bulsa da, teknik inceleme, balina sahiplerinin daha küçük ölçekli alıcılar üzerindeki tekrarlayan dump hareketini ve avlarını sona erdirmek için gerekli bir adım olarak bu önlemi açıklıyor. Binance BNB gibi, Safemoon da kripto para piyasası dolaşımını kontrol etmenin ve kripto alanındaki enflasyonu kontrol etmenin en bilinen yöntemi olan Coin yakmayı kullanıyor. Kripto para yakma, belirli bir miktardaki kripto paraları piyasadan silip geri alınamaz bir cüzdana aktararak teknik olarak imha etmek anlamına gelir.

Ayın ötesinde ne var?

Safemoon’un iddia edilen temel misyonu, başarılı bir yardım projesi oluşturmak ve Afrika’daki milyonlarca yoksul ve eğitim açısından dezavantajlı gence hitap etmektir. Yol haritasında, nihayetinde Safemoon’un kıtadaki genç Afrikalı yetenekler için fiziksel bir işveren olacağını belirtiyor.  Yeni başlayan tokenın vaat ettiği diğer cazibeli şeyler isei, yerel DeFi tokenları üzerinde çalışacak Safemoon temalı bir oyunun geliştirilmesi ve eğitim amaçlı bir mobil uygulamanın tasarımıdır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.