Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Kripto Para Birimleri Mutabakatlarda Önemli Bir Rol Oynayacak

Kriptocat Haber Editörü
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Kripto Para Birimleri Mutabakatlarda Önemli Bir Rol Oynayacak

Rusya Dışişleri Bakanı, kripto para üniteleri hakkında konuştu. Bakan ayrıyeten Çin’in hali hazırda kripto para ünitesini geliştirdiğini ve Rusya’nın da bu mevzuyu değerlendirdiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bugün yaptığı açıklamada, kripto para ünitelerinin ileride memleketler arası mutabakatlarda proaktif olarak kullanılacağının kaçınılmaz olduğunu lisana getirdi. Bakan, şu sözleri kullandı:

“Kripto para ünitelerinin çok kıymetli bir rol oynayacağı, milletlerarası mutabakatlarda çok kıymetli bir pozisyona sahip olacağı vaktin kaçınılmaz olarak geleceğini düşünüyorum.”

Lavrov, Çin’in hali hazırda kripto para ünitesini geliştirdiğini ve Rusya’nın da bu mevzuyu değerlendirdiğini söyledi. Rusya Merkez Bankası daha evvel ulusal bir kripto para ünitesi oluşturma planlarını açıklamıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.