Robert Breedlove’dan 2031 Yılı İçin Bitcoin (BTC) Tahmini Geldi

Kriptocat Haber Editörü
Robert Breedlove’dan 2031 Yılı İçin Bitcoin (BTC) Tahmini Geldi

Kripto danışmanlık firması Parallax Digital’in CEO’su, önümüzdeki on yıl içerisinde, ABD dolar arzının devasa oranda genişleyeceğini düşünüyor. Bunun da Bitcoin’in meteorik bir formda yükselmesiyle sonuçlanacağını ve 12.5 milyon dolara yükselebileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Robert Breedlove, Kitco NEWS ile yaptığı yeni bir röportajda, önder kripto paranın %50 oranında düşmesini ve Bitcoin’in oynak yapısını ele ladı.

“Oynaklık, fiyat keşfinin doğal bir fonksiyonudur. Piyasa kıymeti arttıkça, daralma eğilimi gösterir. Bu sebeple piyasa bedeli ile karşıt orantılıdır. Bu sebeple aslında Bitcoin oynaklığının da daraldığını gördük. Bir bedel deposu olarak nasıl tanımladığınıza bağlıdır. Yani Bitcoibn gerçek vakitli olarak bedel kazanan bir varlık. Global bir kıymet deposu olan 250 trilyon dolarlık bir pazar için rekabet ediyor.

Tarihî olarak altın, bir kıymeti temsil eden en kıymetli şeydi. Bitcoin bize radikal olarak yeni bir şey sunuyor. Bitcoin harika bilgiye dayalı bir paradır. Arzın esnek olmaması, piyasa aktörlerinin bir paha deposunda aradığı en değerli özelliktir.”

Breedlove, Bitcoin fiyatının ABD doları arzındaki patlamayla birlikte artacağını varsayım ediyor.

“Para arzının genişlemesi bir kanunla düzenlenir. İhraç ve amortismanı hızlandırma yasası denir. Ne kadar çok para basarsanız, sistemin devam etmesi için daha sonra o kadar çok para basmanız gerekir. ABD M2 (para arzı) genişlemesinin önümüzdeki dört yıl içinde muhtemelen tekrar ikiye katlanacak. Ve sonra beklentim tekrar ikiye katlanması istikametinde. On yıl sonra her yıl bu oran %100 oranında artacak.

O vakte kadar, para arzındaki genişleme nedeniyle, 100 trilyon ABD Doları’ndan 1.250 trilyon M2’ye yükseldi. Bitcoin, on yılın sonunda nominal olarak 12,5 milyon ABD Doları bedelinde olacak. “

Parallax Digital’in lideri, önde gelen kripto varlığı tepeye çıkmadan evvel BTC’nin %750’nin üzerinde artmasını beklediğini ekliyor.

“Daha evvel bir model göndermiştim. Bitcoin doruğu 244.000 dolar olarak görünüyordu. Bunu üç sene evvel yayınladık ve Twitter’da hala faal olarak yayınlanıyor. Bu modeli COVID’in akabinde değiştirdim zira ABD doları üzerindeki enflasyonist baskıların bilhassa baskı başladıktan yaklaşık 18 ay sonra bilhassa bariz hale geleceğini düşünüyorum ki bu da bir sonraki Bitcoin fiyat doruğuna paralel olacak. Sanırım bu pazar döngüsünde 300.000 doları kırabiliriz… Kesin olmak gerekirse 307.000 dolar, şu anki model fiyatımız bu.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.