Ripple’ın Top 10’dan Çıkma Olasılığı Nedir? Veriler Konuşuyor…

Kriptocat Haber Editörü
Ripple’ın Top 10’dan Çıkma Olasılığı Nedir? Veriler Konuşuyor…

Şimdilerde Ripple (XRP)’nin Top 10’dan çıkma olasılığı konuşuluyor. Devam eden altcoin rallisinde, manşetlere giren ve 2017 boğa koşusunu takip eden fiyat düşüşünden geri dönüş yapan sadece meme coin’ler olmadı. BNB’nin yanı sıra XRP ve DOGE, artan baskınlık ve hiper tabanlı rallilerle ilk iki altcoin olarak ortaya çıktı. Sosyal hacim tarafından yönlendirilen fiyat artışı, değer kazanımı sağladı. Bu durum duyguların yükselişe geçmesine neden oldu. İlk 10 için Google trendler, XRP, DOGE ve ETH artışına olan ilgiyi gösteriyor. İlgi son iki ayda istikrarlı bir şekilde arttı.

Ripple ve top 10

Ripple’ın Top 10’dan Çıkma Olasılığı Nedir? Veriler Konuşuyor…

Google Trendler sonuçları sosyal duyarlılık ile uyumludur. XRP şu anda 1,42 Dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saat içinde fiyat %10’un üzerine düştü. Ticaret hacmi son 24 saatte yaklaşık %50 arttı. Bununla birlikte, mevcut dolaşımdaki XRP arzı, 35 Milyar XRP olarak görülüyor. Mevcut fiyat seviyesinde XRP, piyasa değeri açısından 8. sıraya düştü. Ek olarak, 60 günde %198 ve 90 günde %184 ROI ile sürdürülebilir bir fiyat yükselişinden sonra, XRP’nin fiyatı 3 yıl önce 3,84 Dolar seviyesindeki ATH’ye henüz ulaşamadı.

Ripple’ın Top 10’dan Çıkma Olasılığı Nedir? Veriler Konuşuyor…

Son 24 saatte 1.200’den fazla yeni hesap oluşturuldu ve geçen gün 210.000’den fazla işlem gerçekleşti. Fiyat tablosuna göre, XRP’nin fiyatında tutarlı bir artış ve volatilitede istikrarlı bir büyümenin olduğu  görülüyor. XRP’nin hakimiyeti sürekli olarak arttı ve XRP’nin fiyat rallisi ve altcoin’in ilk 10’da kalması için yer elbetteki var. Ancak sürdürülemez rallilere sahip meme coin’lerin yarışta zirveye çıktıklarını da unutmayalım. Artan satış baskısı, düşen volatilite ve lunarcrush.com’dan alınan verilere dayalı sosyal hacimle birlikte, meme coin’lerin rallisi, uzun bir fiyat rallisinden önce sona erebilir. Bu, XRP’nin fiyat rallisine yer bırakıyor ve piyasa değeri açısından da bir iyileşme olabilir. İkinci sıradan düştükten sonra, XRP sürekli olarak ilk 5’in altına düştü. Bu durum bir çok kişinin XRP’nin ilk 10’un altına düşeceğini tahmin etmesine neden oldu. Bununla birlikte, blockchain metriklerine ve fiyat tablosuna göre XRP, kısa vadede iyileşme yolunda. Bu nedenler altcoin’in Mayıs 2021’in sonraki haftalarında ilk 5’e geri dönmesi bekleniyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.