Ripple’ın Eski Ortağı MoneyGram, Bitcoin (BTC) Hizmeti Sunacak

Kriptocat Haber Editörü
Ripple’ın Eski Ortağı MoneyGram, Bitcoin (BTC) Hizmeti Sunacak

MoneyGram, Ripple ile bağlarını kestikten sonra Bitcoin‘i (BTC) benimsemeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MoneyGram’ın kripto paraya olan ilgisi XRP ile olan alakalarını sonlandırmasının akabinde sona ermedi. Dallas merkezli para transferi şirketi, Bitcoin alımlarını ve satışlarını ABD’deki binlerce bireye götürmek için kripto para borsası Coinme ile bir ilişki kurduğunu duyurdu. Paydaşlık, en büyük kripto para ünitesinin sahiplerinin yararlarını nakde çevirmesini çok daha kolay hale getirecek.

MoneyGram’ın CEO’su Alex Holmes yaptığı açıklamada, işbirliğinin şirketin yeni bir müşteri segmentini yakalamasına yardımcı olabileceğini söylüyor:

“Bu yenilikçi iştirak, Bitcoin’i mahallî fiat para ünitesine bağlamak için Coinme ile bir köprü kurarak kriptodan nakde modeline öncülük eden birinci şirket olduğumuzdan, işimizi büsbütün yeni bir müşteri segmentine açıyor.”

Ripple İştirakinin Sonlandırılması

MoneyGram, Haziran 2019’da Ripple ile büyük bir mutabakat yaptığını duyurdu. San Francisco merkezli şirketten milyonlarca pahasında finansal teşvik alırken, XRP token’ını döviz süreçlerinde kullanıyordu. Bununla birlikte, paydaşlık, Ripple ve yöneticilerinin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından yasadışı XRP satışları argümanıyla dava edilmesinin akabinde sona erdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.