Ripple’dan Tarihe Damga Vuracak Bir Ortaklık! XRP Ne Durumda?

Kriptocat Haber Editörü
Ripple’dan Tarihe Damga Vuracak Bir Ortaklık! XRP Ne Durumda?

Mısır Ulusal Bankası (National Bank of Egypt) RippleNet ağına katıldı. Bu gelişmeyle Ripple, Mısır’ın en büyük bankası ile ortaklık kurmuş oldu.

Ripple, Mısır’ın en büyük bankası ile ortaklık kurdu

Ünlü Blokchain şirketi Ripple, MENA bölgesindeki varlığını artırıyor.  San Francisco merkezli şirketin Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık kurduğu Çarşamba günü duyurdu. Ülkenin varlıklar açısından en büyük bankacılık kurumu olan Mısır Ulusal Bankası, 1898’de kuruldu ve şimdi Birleşik Arap Emirlikleri’nden LuLu Uluslararası Borsası aracılığıyla havale girişlerini kolaylaştırabilecek.

Mısır, denizaşırı işçilerin geçen yıl eve tahmini olarak 24,4 milyar dolar gönderdiği, dünyanın altıncı en büyük havale alıcısı konumunda. Ripple’ın Güney Asya ve MENA MD’si Navin Gupta, yaptığı açıklamada hızlı ve ucuz havalelerin önemini vurguladı:  

Bugün hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderme ve alma yeteneği, her zamankinden daha büyük bir rol oynamaktadır. Ripple, MENA bölgesinin finansal altyapısını desteklemek ve Mısır toplumu için sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak için NBE ve LuLu Exchange ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyor.

Ripple’dan Tarihe Damga Vuracak Bir Ortaklık! XRP Ne Durumda?

Ripple’ın MENA bölgesindeki hakimiyeti güçlü…  

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Ripple geçen Ocak ayında Abu Dabi merkezli Lulu Finansal Holdings ile ortaklık kurdu. MENA bölgesi yıllardır Ripple için ideal bir yer oldu. Şubat 2018’de şirket, Suudi Arabistan’ın merkez bankasıyla, krallığın bankacılık kurumlarının teknolojisinin yardımıyla ödemeleri gerçekleştirmesine izin vermek için bir anlaşma yaptı.

Ripple ayrıca Umman, Kuveyt ve tabii ki BAE’deki bankalarla güçlerini birleştirdi.  Şirket ayrıca, belirsiz bir şekilde ABD’yi terk edebileceği yönündeki söylentilerin ortasında, Kasım ayında Dubai’de bir bölge genel merkezi kurdu. Bitcoin bugün erken saatlerde 38.700 dolar seviyelerini gördü. Ethereum’da benzer kayıplarla yüzde 15’lik zararla işlem yaptı. Piyasa çöküşünün ortasında XRP ise diğer büyük kripto paralara kıyasla yüzde 3’lük düşüşle ticaret yaptı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.