Ripple’da Dumping Çılgınlığı Devam Ediyor! İşte Detaylar…

Kriptocat Haber Editörü
Ripple’da Dumping Çılgınlığı Devam Ediyor! İşte Detaylar…

2017’nin boğa koşusunun zirvesi, birçok kripto milyoneri ve milyarderinin ortaya çıkmasıne neden oldu. Jed McCaleb, ilk günlerinde Ripple’a yaptığı katkı sayesinde bu milyarder grubuna giren birkaç kişiden biriydi. Ripple’dan ayrılmaya karar verdiğinde “çıkış” paketine uygun olarak yaklaşık 9 milyar XRP aldı ve büyük XRP dump’larının gerçekleşmemesini sağlamak için Ripple ile sözleşme imzaladı.

Yıllar boyunca Jed McCaleb, XRP çantasını yavaş yavaş boşaltıyor. Eski CTO, XRPscan’den gelen verilere göre, bir kez daha önemli miktardaki XRP’leri hareket ettirdi. Ancak bu dumping seansı, öncekilere kıyasla alışılmadık bir yol izledi.

Bithomp tarafından sağlanan ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, 6 günlük bir süre boyunca Jed, “taco stand” isimli cüzdanından 111 milyon XRP’yi boşalttı. Yukarıda belirtilen işlemler esas olarak aşağıdakilerden oluşmaktadır:

Ripple’da Dumping Çılgınlığı Devam Ediyor! İşte Detaylar…

Ripple CTO’sunun işlemlerinde bu sefer farklı olan nedir?

Burada dikkat edilmesi gereken ilginç bir işlem, satış çılgınlığı sırasında McCaleb’in 1 Mayıs’ta Ripple Labs’ten 442.127.865 XRP alması.

Ripple’da Dumping Çılgınlığı Devam Ediyor! İşte Detaylar…

XRP meraklısı ve blockchain araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou, McCaleb’in önceki XRP satışlarını izlemiş ve çeşitli vesilelerle düzenli olarak dumping’ler hakkında tweet atmıştı. Bu sefer şu ifadeleri kullandı:

Hadjiloizou’ya göre “Jed, günde 17.3 milyon XRP satacak. Bu, geçen haftaki 18.5 milyon XRP’den biraz daha az.” Mevcut hızda eski Ripple CTO’sunun yaz sonunda cüzdanının sıfırlanacağına inanıyor.

XRP fiyatında son durum

XRP, yazım sırasında Dogecoin (DOGE) tarafından piyasa değeri açısından aşılmış durumda. DOGE, piyasa değerinin 76 milyar dolara ulaşmasıyla XRP’yi beşinci sıraya attı. Yazım sırasında XRP, 1.44 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %8.8’lik bir kayıp yaşadı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.